Jesteś terapeutą?

Naturalne sposoby na kobiece libido

Badania wykazały, że już 30 min intensywnej aktywności fizycznej 3 razy w tygodniu były wystarczające do uzyskania klinicznie istotnej poprawy funkcji seksualnych, zwłaszcza pożądania, u kobiet. Ruch pobudził nawet te uczestniczki badań, które przyjmowały serotoninergiczne leki przeciwdepresyjne.

Artykuł na: 2-3 minuty libido
Zdrowe zakupy

Na sferę seksualną istotnie wpływa również odżywianie. W jednym z badań kobiety przestrzegające diety śródziemnomorskiej miały najmniejszą częstość występowania dysfunkcji seksualnych. Panie pijące alkohol powinny liczyć się z tym, że osłabia fizjologiczne pobudzenie zwłaszcza przy większym odurzeniu.

Nie jest chyba zaskakujące, że niekorzystnie na seks wpływa przewlekłe napięcie nerwowe. W tym przypadku codzienne stresory są związane zarówno z wyższym poziomem problemów seksualnych, jak i niższym poziomem satysfakcji w łóżku. W odstresowaniu, które przekłada się na radość z uprawiania miłości, pomagają praktyka uważności oraz joga.

A jeśli chodzi o roślinne afrodyzjaki, które idą na pomoc libido, naukowcy wymieniają korzenie macy (Lepidium meyenii) i tongkat ali (Eurycoma longifolia), poprawiające sprawność seksualną i ukrwienie narządów płciowych.

Bibliografia
  • Am J Lifestyle Med. 2020 Jan-Feb; 12 (1): 38–41
  • Pharmacogn Rev. 2013 Jan-Jun; 7 (13): 1–10
Wczytaj więcej
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT