Jesteś terapeutą?

Jeść mniej kalorii, aby zatrzymać raka

Zmniejszając spożycie kalorii, możemy zatrzymać rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w organizmie. Restrykcyjna dieta jest równie skuteczna jak terapia hormonalna hamująca rozwój raka, szczególnie w przypadkach nowotworów złośliwych.

02 maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty dieta rak
Zdrowe zakupy

Efekty są tak znaczące, że być może pacjenci onkologiczni nie będą musieli być poddawani terapii hormonalnej, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się nowotworu, ani sterydoterapii, by przeciwdziałać działaniom niepożądanym chemioterapii.

Na przykład sterydoterapia u kobiet często już w pierwszym roku leczenia jest przyczyną zwiększenia masy ciała średnio o 10 kg. Z kolei są badania, które dowodzą, że nagłe zwiększenie masy ciała może zmniejszać skuteczność chemioterapii.

Nowe badania z Thomas Jefferson University wskazują, że ograniczenie spożycia kalorii może przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się nowotworu, a zwłaszcza potrójnie negatywnego raka piersi. Jest to najbardziej agresywna forma raka piersi, a jednocześnie najmniej poznana.

Niestety badania, o których wspominamy, były na razie przeprowadzane na myszach laboratoryjnych. Jednakże naukowcy są przekonani, że podobne wyniki byłyby obserwowane u ludzi.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny