Jesteś terapeutą?

Jak powiększyć biust? Popraw wygląd piersi bez operacji

Kobiety mogą radykalnie poprawić wygląd swoich piersi, powiększyć biust i uniknąć niebezpiecznych implantów, wykonując siedem prostych ćwiczeń.

10 wrzesień 2014
Artykuł na: 17-22 minuty ruch
Zdrowe zakupy

Kobiety kupują obecnie nowe piersi mniej więcej tak często jak nowe samochody. Ludzie zwykle nabywają nowy pojazd, ponieważ nie podoba im się już wygląd dotychczasowego lub gdy ten zbyt często się psuje. Na podobnej zasadzie kobiety mają skłonność do kupowania biustu - gdy przestają być zadowolone z wyglądu swoich piersi lub mają wrażenie że zmieniają one kształt. W mojej praktyce specjalisty w dziedzinie medycyny holistycznej pracowałem z ogromną liczbą kobiet, które zwróciły się do mnie z powodu powikłań spowodowanych przez implanty piersi.

Poza dobrze udokumentowanymi zagrożeniami, jakie stanowi silikon, większość komplikacji, które zaobserwowałem, wynikało z faktu, że implanty tylko pogłębiają problemy prowadzące przede wszystkim do nieatrakcyjnego wyglądu piersi. Nieprawidłowa postawa i brak efektywnych ćwiczeń to najpowszechniejsze przyczyny, za którymi podążają zła dieta, niezdrowy styl życia i odwodnienie organizmu.

Ponieważ tkanki łączne, które utrzymują piersi na miejscu, są przytwierdzone do obojczyków, im bardziej wysuwają się wprzód głowa i ramiona, tym bardziej opadają piersi

Zanim weźmie się pod uwagę operację wszczepienia implantów, trzeba sobie uzmysłowić, że brak kontroli nad takimi kwestiami, jak postawa, dieta i tryb życia, może uczynić każde piersi mniej atrakcyjnymi, nawet te należące do idealnej pod tym względem młodej kobiety.

Byłem świadkiem wielu powikłań będących bezpośrednim rezultatem wszczepienia implantów i starałem się pomóc moim klientkom w rozwiązywaniu tych problemów. Ze względu na to obecnie zachęcam kobiety rozważające operację, aby przed skorzystaniem z potencjalnie toksycznej metody wypróbowały holistyczne podejście do poprawy urody ich piersi. Właściwie po zaledwie miesiącu ćwiczeń i świadomego treningu postawy znacząca liczba moich klientek postanawia nie poddawać się zabiegowi.

Piersi z implantami zwykle pogarszają postawę

Kiedy postawa jest nieprawidłowa, piersi naturalnie opadają, a implanty zwykle pogarszają postawę.

Postawa a wygląd piersi

Większość kobiet wszczepiających sobie implanty ma nieprawidłową postawę, od której należałoby zacząć. Na rysunku poniżej figura w czerwonym kolorze pokazuje, jak wygląda typowa kobieca postura. Zwróćmy uwagę na wystającą dolną część jamy brzusznej, opadające piersi i wysuniętą do przodu głowę. U osoby o takiej posturze obciążenie w postaci implantów z pewnością spowoduje chroniczne bóle głowy, szyi, górnej części pleców, ramion, a w końcu również dolnej części pleców. Dodatkowy 400-gramowy lub większy ciężar w postaci implantów w klatce piersiowej kobiety przyspiesza pogarszanie się postawy, które zazwyczaj sprzyja ich zwisaniu.

Pewna kobieta poddała się minimum trzem operacjom, usiłując to skorygować. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ortodonta jest w stanie znacząco przesunąć ząb pod wpływem nieprzerwanego nacisku o sile zaledwie 0,5 g, zdamy sobie sprawę z efektu wywieranego na całe ciało przez dodatkowe 400 g stałego dociążenia na klatce piersiowej.

Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można skorygować postawę - tak jak pokazuje to kobieta zaznaczona na rysunku na zielono. Poprawa ustawienia głowy, obręczy barkowej i miednicy automatycznie unosi piersi.

Co to jest prawidłowa postawa?

Wyobraź sobie, że stoisz obok pionu (spiczasty metalowy ciężarek zawieszony na sznurku w celu wyznaczania prostej linii pionowej) z rozluźnionymi, jedynie nieznacznie ugiętymi kolanami, tak, by mięśnie nie odczuwały wysiłku. Twoja postawa jest prawidłowa, jeśli:

  • linia pionu przebiega przez środek twojego stawu kolanowego,
  • staw biodrowy i ramię nachodzą na linię pionu,
  • linia pionu przecina staw barkowy,
  • ucho znajduje się na linii pionu.

Kiedy piersi kobiety zaczynają obwisać

W miarę jak postawa kobiety się pogarsza, jej ramiona stają się bardziej zaokrąglone, a piersi obwisają.

Zachowanie odpowiedniej postawy podczas ćwiczeń ma decydujące znaczenie, ponieważ układ nerwowy zapamiętuje ją i odtwarza za każdym razem, gdy wykonuje się te same lub podobne ruchy na sali gimnastycznej lub poza nią. Zachowanie optymalnej postury umożliwia ciału największe możliwości ruchowe. Osobom z wysuniętą do przodu głową i zaokrąglonymi plecami pochylenie do przodu utrudnia poruszanie się do tyłu czy obracanie się w innym kierunku.

W miarę jak postawa kobiety się pogarsza, jej ramiona stają się coraz bardziej zaokrąglone. Ponieważ tkanki łączne, które utrzymują piersi na miejscu, są przytwierdzone do obojczyków, im bardziej wysuwają się wprzód głowa i ramiona, tym bardziej opadają piersi.

Pogorszenie postawy i obwisły biust to typowe oznaki procesu starzenia się, jednak wiele 18-letnich dziewcząt decyduje się na implanty w nadziei na to, że dzięki nim będą wyglądać młodziej, zdrowiej i piękniej, w dużej mierze dlatego że mają postury 65-latek. Jeśli kobiety przedstawione poniżej, na prawo od postaci w niebieskiej bluzce, osiągnęłyby prawidłową postawę, każda z nich natychmiast poprawiłaby estetykę swoich piersi.

Wiele 18-letnich dziewcząt decyduje się na implanty piersi w nadziei na to, że dzięki nim będą wyglądać zdrowiej i piękniej, w dużej mierze dlatego że mają postury 65-latek

Podczas mojej 29-letniej praktyki rehabilitowałem i trenowałem tysiące klientek - zarówno sportsmenek, jak i zwykłych kobiet. Na tej podstawie opracowałem program treningowy specjalnie dla pań, który z powodzeniem stosują trenerzy, terapeuci i lekarze z całego świata.

Po włączeniu tych technik do codziennych ćwiczeń tysiące moich klientek odkryło swoje naturalne piękno, a wiele uświadomiło sobie, że ostatecznie nie potrzebuje implantów piersi.


1. Unikaj robienia brzuszków na ziemi

Kiedy wielokrotnie wykonujesz brzuszki, leżąc na podłodze, mięśnie brzucha kurczą się w odpowiedzi na ćwiczenie. Rezultatem tego jest ciągnięcie klatki piersiowej w dół, opadanie piersi, zaokrąglanie górnej części pleców oraz wysuwanie głowy do przodu - dokładnie tak, jak to widać u starzejących się kobiet (patrz poprzednia strona). Jeżeli planujesz stosować tego rodzaju brzuszki, musisz łączyć je z efektywnymi ćwiczeniami siłowymi polegającymi na wyciąganiu (patrz poniżej) w celu utrzymania optymalnej postawy.

 

 


2. Wykonuj brzuszki na piłce do ćwiczeń

Poprzez wykonywanie brzuszków na piłce do ćwiczeń (piłce stabilizującej lub równoważącej) rozciągasz i trenujesz mięśnie brzucha w pełnym zakresie ruchu. Ćwiczenie w ten sposób zapewnia nie tylko o wiele lepszy trening mięśni brzucha, lecz także utrzymuje elastyczność kręgosłupa, co minimalizuje ryzyko nieprawidłowej postawy. Pamiętaj tylko, aby równoważyć brzuszki wieloma ćwiczeniami siłowymi polegającymi na wyciąganiu, nawet jeśli korzystasz z piłki.

Wybierz piłkę, na której będziesz mogła położyć jednocześnie głowę i kość krzyżową (okolica kości ogonowej) bez uczucia dyskomfortu w kręgosłupie. Jeśli jest ci niewygodnie, potrzebujesz większej piłki z łagodniejszą krzywizną. Kiedy poprawi się giętkość twojego kręgosłupa, możesz wypróbować mniejszą, aby uzyskać większy zakres ruchu. Pamiętaj jednak, że nigdy nie powinnaś odczuwać żadnych dolegliwości czy zawrotów głowy, podczas leżenia na plecach na piłce do ćwiczeń.

 

3. Kiedy nie ćwiczysz, zapinaj biustonosz możliwie najluźniej, a w czasie treningu tylko na tyle mocno, by odpowiednio podtrzymywał piersi

Jeśli nacisk trwa nieprzerwanie przez jakiś czas, na przesunięcie zęba potrzeba tyko bardzo niewielkiej siły 0,5 g. Na podobnej zasadzie napięcie ramiączek biustonoszy większości kobiet jest o wiele większe niż potrzeba, by ograniczać naturalne ruchy żeber podczas wdychania powietrza.

Prowadzi to do chronicznego obciążania mięśni oddechowych, w szczególności mięśni pochyłych położonych wzdłuż obu stron szyi. Ich napięcie powoduje wypychanie głowy do przodu i uciskanie wychodzących z szyi nerwów unerwiających mięśnie ramion. Przeciążanie w ten sposób mięśni oddechowych inicjuje postawę z wysuniętą do przodu głową i opadanie klatki piersiowej, co skutkuje postępującym obwisaniem piersi.

Zapinanie biustonosza na tyle mocno, by pozostawiał ślad na skórze, oprócz tego, że sprzyja nieprawidłowej postawie i przeciążeniu mięśni oddechowych, ogranicza również przepływ limfy przez piersi i cały tułów.

Zmniejsza to wydajność układów odpornościowego i detoksykacyjnego, co może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi. Poza salą gimnastyczną zapinaj więc biustonosz na tyle luźno, by po zdjęciu nie pozostawiał śladów na skórze. (fot. © Nobilior - Fotolia.com)

 

4. Efektywnie trenuj dolne partie mięśni brzucha

Powszechną przyczyną nieprawidłowej postawy i opadających piersi jest słabość dolnych partii mięśni brzucha. Mięśnie położone poniżej pępka kontrolują inne nerwy niż mięśnie znajdujące się nad nim, wymagają one więc specyficznego treningu kondycyjnego.

Aby usprawnić trening dolnych partii mięśni brzucha, połóż się na plecach i umieść dłonie pod lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, aby zapewnić mu podparcie. Podczas wykonywania ćwiczeń należy utrzymać jego naturalną krzywiznę. Przyciągnij pępek do wewnątrz (w kierunku kręgosłupa) i jednocześnie przyciskaj kręgosłup do podłogi, utrzymując jednakowy nacisk na palce. Sprawdź, czy możesz podnieść i opuścić ugiętą nogę bez podnoszenia kręgosłupa z palców. Kiedy będziesz w stanie podnieść i opuścić każdą nogę 16-20 razy, spróbuj używać obu nóg na przemian.

Im bardziej prostujesz nogę, tym trudniejsze jest ćwiczenie. Podnoszenie obu nóg w tym samym czasie również stanowi utrudnienie. Powoli przechodź do kolejnych etapów i co drugi dzień wykonuj 1-3 serie po 16-20 powtórzeń w jednominutowych odstępach. W trenowaniu mięśni do właściwego funkcjonowania o wiele bardziej niż intensywność istotna jest liczba powtórzeń przy zachowaniu prawidłowej formy ćwiczenia.

 

5. Utrzymuj kręgosłup w ruchu z wykorzystaniem piankowego wałka lub zrolowanej płaskiej maty piankowej

Poprzez ułożenie się na 10-centymetrowym wałku piankowym możesz mobilizować środkową część pleców, a co za tym idzie poprawić ruchliwość kręgosłupa podczas odginania go do tyłu (prostowania). Najistotniejsza do pobudzenia strefa znajduje się na linii biustonosza lub nieznacznie poniżej i powyżej. Unieś na ramionach głowę i kark, jak pokazano na rysunku, i wdychaj powietrze podczas przeginania pleców przez wałek aż do prostowania kręgosłupa. Wykonuj ruchy tylko w takim zakresie, w jakim możesz to robić z łatwością. Najlepiej wdychać powietrze podczas przesuwania pleców po wałku i pozostawać w wygodnej pozycji krańcowej przez około trzy sekundy.

Unoś się w górę na trzy sekundy - tylko na tyle, by złagodzić nacisk wałka na kręgosłup. Po ukończeniu jednej serii 3-5 trzysekundowych mobilizacji ułóż się na rolce w taki sposób, by przesunęła się ona około 2 cm w kierunku głowy lub do kolejnej wypukłości kręgosłupa. Powtórz ten proces 3-5 razy na każdym z odcinków kręgosłupa.

Za każdym razem, gdy używasz piankowego wałka, powtarzaj ten proces na wszystkich odcinkach kręgosłupa, dopóki nie będziesz odczuwała żadnych ograniczeń na żadnym z nich lub zakres ruchu w tył podczas prostowania kręgosłupa przestanie się poszerzać. Wykonywanie tego przed każdą sesją treningową zwiększa ruchomość kręgów, co pozwala na podniesiecie efektywności ćwiczeń.

 

6. Podczas ćwiczeń używaj sznurka, by wspomóc efektywną reaktywację głębokich mięśni brzucha

Odetnij kawałek sznurka - na tyle długi, by można się było nim obwiązać wokół talii na poziomie pępka. Stań w pozycji pionowej z zachowaniem prawidłowej postawy. Wciągnij pępek, tak by było widać, że zaczyna się poruszać do wewnątrz, w kierunku kręgosłupa. Zwiąż sznurek w węzeł, tak by był on dopasowany, ale nie zaciśnięty.

Podczas wykonywania ćwiczeń rozpoczynaj każdy ruch od wdechu i przyciągnięcia pępka do wewnątrz w stopniu wystarczającym do aktywacji mięśni i odczucia swoistego podparcia kręgosłupa. Powinno to wystarczyć, aby sznurek przestał się napinać. Podczas ćwiczeń korzystaj z na tyle lekkich ciężarków, by móc oddychać w naturalny sposób, lub takich, które pozwalają na wykonanie co najmniej 16-30 powtórzeń.

Jeśli w którymkolwiek momencie podczas ćwiczeń czujesz naprężanie się sznurka, oznacza to, że pozwalasz mięśniom głębokim brzucha na odprężenie, więc nie podpierają już one kręgosłupa i narządów. Świadomie odciągnij pępek od sznurka, kiedy czujesz jego naprężenie. Powtarzanie się takie sytuacji może oznaczać, że podczas ćwiczeń korzystasz ze zbyt dużego obciążenia.

Klucz do przeprogramowania ciała, tak by używało właściwych mięśni i poprawnie się poruszało, stanowią niewielkie obciążenia i wiele powtórzeń, które jesteś w stanie wykonywać w idealny sposób.

 

7. Regularnie wykonuj ćwiczenia siłowe polegające na wyciąganiu

W naszej kulturze otacza się kultem mięśnie, które można zobaczyć w lustrze, nagminnie zapomina się jednak o trenowaniu mięśni znajdujących się z tyłu ciała, zwanych prostownikami. To przede wszystkim one są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy w pozycji pionowej. Elementy treningu polegające na wyciąganiu, które wyliczam poniżej, to tylko niektóre propozycje ćwiczeń mogących efektywnie równoważyć brzuszki, przysiady i - ogólnie mówiąc - ćwiczenia polegające na wyciskaniu. Są one również doskonałe do trenowania ze sznurkiem, tak jak to opisałem powyżej.

Martwy ciąg (po lewej u góry) to najlepsze ćwiczenie do wykonywania w krótkim czasie. Nie tylko trenuje każdy mięsień ciała, lecz także kładzie szczególny nacisk na mięśnie utrzymujące sylwetkę w pozycji pionowej. Zanim zaczniesz wykonywać to ćwiczenie, stań, zachowując prawidłową postawę z uniesioną klatką piersiową, weź głęboki wdech i wciągnij pępek, tak by poczuć podparcie. Nie pozwól, by podczas podnoszenia ramiona zaokrąglały się do przodu. Stój w pozycji pionowej, dopóki twoja postawa nie będzie właściwa, utrzymuj uniesioną klatkę piersiową i ramiona skierowane do tyłu. Dbaj, by kręgosłup nie przechylał się do tyłu.

Kiedy opuszczasz ciężarek (drugie zdjęcie u góry), zaciskaj usta, aby spowolnić tempo wydychania powietrza. Dzięki temu utrzyma się ciśnienie w płucach i napięcie ściany jamy brzusznej, co usprawnia jej funkcjonowanie i poprawia postawę.

Kiedy ciężarek jest na tyle ciężki, że chcesz wstrzymać oddech, rób to podczas opuszczania, dopóki sztanga nie zacznie przekraczać poziomu kolan. Ponownie, w celu poprawy równowagi, zaciskaj usta, aby zwolnić tempo wydychania powietrza.

Martwe wiosło (trzecie zdjęcie u góry) można wykonywać na wyciągu lub atlasie. Jest ono szczególnie pomocne w przypadku krótkich i intensywnych treningów, ponieważ łączy w sobie martwy ciąg i wiosło, co zwiększa spalanie kalorii i odpowiednio gimnastykuje całe ciało.

Martwe wiosło na jedno ramię (czwarte zdjęcie u góry) stanowi rozwinięcie poprzedniego ćwiczenia poprzez dodanie akcji jednego ramienia i obrotu tułowia. Pomaga to utrzymywać klatkę piersiową w ruchu i zwiększyć giętkość środkowej części pleców, więc postawa nie przechodzi tak szybko do usztywnionego, nazbyt wygiętego kręgosłupa. Aby oddychać i poruszać się w sposób optymalny, wdychaj powietrze podczas wyciągania i wypuszczaj je podczas powrotu z obciążeniem.

 
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT