Jesteś terapeutą?

Wielofunkcyjny test ciążowy

Popularne obecnie testy pozwalają nie tylko stwierdzić, czy kobieta jest w ciąży, ale też określić, jak bardzo jest ona zaawansowana. A gdyby można było jeszcze dowiedzieć się, czy dziecko będzie zdrowe?

21 marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty ciąża sex
Zdrowe zakupy

Taka myśl przyświeca obecnie producentom testów ciążowych. Chcą oni, by badanie ujawniało możliwe mutacje genetyczne lub nieprawidłową budowę chromosomów.

To nie wszystko. Niewykluczone, że już niedługo test ciążowy ujawni, czy kobieta spodziewa się jednego dziecka, czy też wieloraczków.

Test miałby przypominać diagnostykę wykorzystywaną w zapłodnieniu in vitro. Polega ona na analizie materiału genetycznego embriona i stwierdzeniu prawdopodobieństwa wystąpienia u niego chorób genetycznych.

Jest jeszcze jeden pomysł: test ciążowy, który pozwoli określić ryzyko poronienia i stanu przedrzucawkowego. Taki test musiałby być niezwykle dokładny, ponieważ błędne wskazanie wysokiego prawdopodobieństwa poronienia mogłoby wpłynąć negatywnie na przyszłą matkę powodując niepotrzebny stres.

Niedoniesienie ciąży to wbrew pozorom częste zjawisko, nie zawsze jednak znana jest jego przyczyna. Najczęściej dochodzi do niego w pierwszym trymestrze.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT