Jesteś terapeutą?

Tajemnicza rola pocałunku

Pamiętasz swój pierwszy pocałunek? A następne? Dlaczego o niektórych osobach mówi się, że świetnie całują?

05 sierpień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty psychika sex
Zdrowe zakupy

Pocałunek "z językiem" nie tylko jest wyrazem głębokiego uczucia i seksualnego zainteresowania partnerem. Całując się kobieta (nieświadomie) ocenia, czy partner może potencjalnie zostać ojcem jej dzieci. Niewykluczone zatem, że w jej organizmie zachodzi analiza jego materiału genetycznego ze śliny.

Zdaniem ekspertów, wybierając partnera, kobieta musi zmierzyć się z "Problemem Jane Austen": jak długo jest w stanie czekać na wymarzonego mężczyznę, czy nie tylko ona czeka na właśnie tego konkretnego oraz na jakie ustępstwa jest w stanie się zgodzić. Ocenę danej relacji miałby ułatwiać właśnie pocałunek.

Badania wykazały, że częstość i intensywność pocałunków zależą od momentu w cyklu menstruacyjnym i stopnia zżycia partnerów. W okresie płodnym paniom bardziej zależy na pocałunkach niż w pozostałych dniach miesiąca.

Okazuje się też, że kobiety, które utrzymują stosunki seksualne z wieloma partnerami twierdzą, że pocałunek przed seksem jest dla nich ważniejszy niż w trakcie stosunku lub po nim.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT