Jesteś terapeutą?

Mężczyźni są silniejsi, a kobiety wytrzymalsze

Może i mężczyźni odznaczają się większą siłą fizyczną, ale kobiety są w stanie więcej przetrzymać.

25 grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty ruch
Zdrowe zakupy

Badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej uważają, że panie wykazują się lepszą kondycją i są mniej wyczerpane po treningu - a do tego mogą ćwiczyć dłużej niż panowie.

W przeprowadzonym przez nich eksperymencie wzięło udział 8 ochotników i 9 ochotniczek w podobnym wieku i będących na wyrównanym poziomie co do intensywności treningów. Uczestnicy mieli za zadanie 200 razy zginać i prostować stopy przed specjalnymi czujnikami (pozwalało to na obserwację pracy mięśni odpowiedzialnych za chodzenie, bieganie i stanie).

Wyniki eksperymentu potwierdzają wnioski z wcześniejszych badań, które wykazały, że kobiety są wytrzymalsze w statycznych ćwiczeniach nie angażujących stawów oraz w wyczerpujących biegach, które może kończą z gorszym czasem niż mężczyźni, są jednak mniej zmęczone.

Zrozumienie różnic w zachowaniu ciała mężczyzny i kobiety pozwoli przygotować lepsze plany treningowe dla każdej płci, może również znaleźć zastosowanie w stwarzaniu bardziej ergonomicznych i efektywniejszych stanowisk pracy.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT