Jesteś terapeutą?

Uwaga na nowe leki na cukrzycę!

Nowa grupa leków na cukrzycę typu 2 może szkodzić diabetykom powodując wzrost ilości cukru w ich krwi.

09 luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty leki
Zdrowe zakupy

Analogi GLP-1 (agoniści receptora GLP-1), należące do leków inkretynowych, są obecne na rynku medycznym od około roku. Podaje się je w formie zastrzyków osobom cierpiącym na cukrzycę, u których nie rozpoznano objawów tej choroby na wcześniejszych etapach życia.

Naukowcy z Uniwersytetu Warwick obawiają się, że leki te mogą być odpowiedzialne za uwalnianie większej ilości cukru do krwioobiegu. Zaznaczają także, że ich badania są jeszcze w początkowej fazie i potrzeba jeszcze sporo pracy, by precyzyjnie określić, czy mają one bezpośredni związek z tą reakcją.

Specjaliści dokonali swego odkrycia dzięki obserwacjom kultur komórkowych w warunkach laboratoryjnych. Medycyna nie odkryła jeszcze do końca wszystkich czynników mających wpływ na cukrzycę, a w szczególności działania glukagonu - hormonu produkowanego w trzustce.

Diabetycy cierpią na gwałtowne skoki poziomu cukru, ponieważ ich ciała nie produkują wystarczającej ilości insuliny. Zaburzenie to dotyczy 347 milionów ludzi na świecie. Według szacunków do roku 2030 cukrzyca będzie zajmować siódme miejsce w klasyfikacji głównych przyczyn śmierci na świecie.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT