Jesteś terapeutą?

Kuracje mojego życia

Rozmowa Andrzeja Zalewskiego z Liliann Elmborg, autorką książki "Skuteczne kuracje oczyszczające".

07 luty 2018
Artykuł na: 6-9 minut detoks medycyna naturalna zioła
Zdrowe zakupy

Andrzej Zalewski: Jesteś autorką 3 książek o oczyszczaniu organizmu, o możliwości zapobiegania pewnym schorzeniom przez wzmocnienie układu immunologicznego.

Liliann Elmborg: Napisałam je z kilku powodów, ale chyba najważniejszym z nich jest nakłonienie moich czytelników do autentycznego zadbania o zdrowie, do oczyszczenia organizmu. Do dziś nie mogę się nadziwić, że ludzie dbający o zewnętrzną czystość zdają się w ogóle nie myśleć o porządkach "od środka". A przecież codziennie jesteśmy narażeni na działanie różnych szkodliwych substancji chemicznych, zarazków i pasożytów, z którymi nasze organizmy nie są w stanie się uporać.

AZ: A jakie są Twoje własne doświadczenia?

LE: Całe lata walki o zdrowie, o codzienną "normalność". To moje przeżycia, moja choroba spowodowały, że zainteresowałam się medycyną naturalną, a ściślej - ziołolecznictwem i wpływem prądów na organizm człowieka.

AZ: Wydaje mi się, że Twoja książka jest nie tylko ciekawą lekturą, lecz także doskonałym przewodnikiem, który każdy zainteresowany tym tematem powinien mieć pod ręką.

LE: Starałam się, by zawierała ona nie tylko bogaty zbiór potrzebnych i skutecznych kuracji, lecz także była jasna w odbiorze i przydatna na co dzień. Tekst powinien być jak szyba - przejrzysty. Słowa nie mogą być jak krzaki, przez które trzeba się przedzierać, żeby dotrzeć do istoty rzeczy. Najistotniejsze jest to, aby ludzie zrozumieli, jak bardzo mogą pomóc sobie sami przez oczyszczenie organizmu.

Z powodu rosnącego wpływu chemii na nasze otoczenie, głównie pożywienie, wszystkie nasze wewnętrzne filtry są coraz bardziej obciążone, ale my w bardzo wielu przypadkach nawet tego nie odczuwamy, dopóki zupełnie nie odmówią nam posłuszeństwa. Dopiero gdy bardzo boli, robimy analizy i badania, które mogą niczego nie wykazać albo wykazują, że jest już za późno. Dlatego należy zwracać uwagę na różnorodne objawy, które mogą wskazywać na obecność niepożądanych i dokuczliwych "współlokatorów" lub złogów w naszych organach wewnętrznych. Takimi objawami są zmęczenie, depresja, uporczywe bóle głowy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, a nawet zgrzytanie zębami przez sen.

AZ: Czy uważasz, że ludzie mogliby w ogóle obejść się bez lekarstw?

LE: Absolutnie nie. Nie neguję ogromnej roli i zasług medycyny. Szkoda tylko, że medycyna konwencjonalna w wielu przypadkach bezkrytycznie odrzuca starą mądrość ludową, doświadczenia całych pokoleń. I jeszcze to, że przy wielu chorobach nie szuka się i nie leczy ich przyczyn, a jedynie łagodzi objawy.

AZ: Podobnie było w przypadku Twojej choroby - wielokrotnie zaleczanej, ale nigdy niewyleczonej. Odbiło się to mocno na Twoim życiu osobistym. Skończyłaś w Polsce Akademię Muzyczną, kariera pianistki koncertowej stała przed Tobą otworem i wtedy zaczęły się problemy: ostre objawy astmy, alergii i reumatyzmu. Przez długi czas byłaś przykuta do wózka inwalidzkiego właściwie bez nadziei na jakąkolwiek poprawę. Ale nie poddałaś się i znalazłaś własną ścieżkę do zdrowia. Naprawdę skuteczną.

LE: Moje życie przez wiele lat było prawdziwym piekłem. Ale czasem cierpienia motywują. Przeszłam wiele nieudanych prób leczenia, zarówno zabiegami medycyny konwencjonalnej, jak i alternatywnej. Wtedy zaczęłam szukać ratunku w studiowaniu starych przepisów ziołoleczniczych i wszystkie je sprawdzałam na sobie. Po latach prób i błędów znalazłam wreszcie skuteczny program oczyszczania organizmu. Moją własną - jak mówisz - "ścieżkę do zdrowia".

Myślę jednak, że i one nie do końca by mi pomogły, gdybym nie zaczęła jednocześnie stosować specjalnego aparatu, który, emitując prądy elektryczne, napełnia organizm energią.

AZ: Co jest dla Ciebie największą motywacją dzisiaj?

LE: Wykradanie naturze tajemnic. Moją życiową pasją jest szukanie naturalnych kuracji wspomagających układ odpornościowy.

AZ: Ale to "wykradanie tajemnic" dotyczy także zabiegów upiększających. W Twojej książce obok kuracji oczyszczających znalazły się także przepisy kosmetyczne: kąpiele, okłady, masaże itd.

LE: Myślę, że każdy chce wyglądać dobrze i młodo. Atrakcyjny wygląd poprawia nastrój, dodaje chęci do życia. Wiesz, istnieje tu sprzężenie zwrotne: kuracje oczyszczające pomagają "od środka" zachować zdrowie, młodzieńczą energię i szczupłą sylwetkę, ale trzeba czasu, aby rezultaty były widoczne. Zabiegi kosmetyczne poprawiają natomiast wygląd zewnętrzny. Ich efekty są szybciej zauważalne, ale krótkotrwałe. To zjawisko synergii: jeśli chcemy dobrze wyglądać i zachować to możliwie najdłużej, konieczne jest połączenie kuracji.

AZ: Czy podobne zjawisko synergii zachodzi przy łączeniu kuracji ziołowych z użyciem wspomnianego przez Ciebie aparatu elektrycznego?

LE: Trochę tak. Ten aparat nazywa się Medikzap. Same kuracje ziołowe są skuteczne, ale aparat ten wzmacnia ich działanie, mobilizując system immunologiczny i przywracając naturalną równowagę energetyczną organizmu.

Już Edgar Cayce, największy wizjoner amerykański, mówił o wpływie elektryczności na organizm. Według niego "u podstaw życia leży najprostsza forma wibracji elektrycznej". To ona decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu całego naszego ciała. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że zbyt mała ilość energii elektrycznej może doprowadzić do zachwiania równowagi pracy poszczególnych narządów i ich współdziałania. Dlatego dobrze jest czasem użyć takiego aparatu, który rzeczywiście może podładować nasze wewnętrzne baterie.

AZ: Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, popularnie zwanych zapperami, które podobno zwalczają pasożyty oraz grzyby.

LE: Tak, ale ja mówię o bardzo k onkretnym aparacie Medikzap. Oprócz wspomnianych już funkcji wzmacniających urządzenie to skutecznie radzi sobie w zwalczaniu pasożytów, co zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w laboratorium mikrobiologii. Jest to jedyny znany mi aparat na rynku, który przeszedł takie próby.

AZ: Czy to znaczy, że skuteczność takich aparatów może być różna?

LE: Oczywiście. Dwa aparaty emitujące prąd jednokierunkowy pulsujący: Medikzap i zapper o tradycyjnej konstrukcji, poddano badaniom na skuteczność w zwalczaniu drożdżaka Candida albicans. Grzyb poddany działaniu aparatu Medikzap został zabity skutecznie, natomiast komórki, na które oddziaływano drugim z badanych aparatów, odrosły po 30 dniach.

Podobne wyniki uzyskano w badaniach nad skutecznością obu aparatów w zwalczaniu gronkowca złocistego. Również w tym przypadku Medikzap bezpowrotnie zniszczył bakterie.

AZ: Czy zapper może także szkodzić pożytecznym bakteriom?

LE: Niestety, niektóre zappery mogą. Dla celów porównawczych przeprowadzono badania nad wpływem aparatu Medikzap i zappera o tradycyjnej konstrukcji na pożyteczną florę bakteryjną w jamie ustnej człowieka. Badania laboratoryjne nie wykazały zmian w ilości pożytecznych bakterii u osoby poddanej oddziaływaniu aparatu Medikzap. Natomiast zapper o tradycyjnej konstrukcji wpłynął na jej zmniejszenie. Jeśli po użyciu zappera zaczynają puchnąć i krwawić dziąsła, powinno to być sygnałem ostrzegawczym. Takie objawy nie są normalne i na pewno nie należą do procesu oczyszczania organizmu.

Szkód powstałych z tego powodu nie da się łatwo ani szybko naprawić. Tylko naiwni wierzą, że wystarczy połknąć tabletkę lub zjeść trochę jogurtu, aby przywrócić stan równowagi. Widzisz więc, że niektóre zappery mogą szkodzić.

AZ: Czy na zakończenie masz jakieś przesłanie dla Czytelników?

LE: Chciałabym, by moja praca inspirowała do dalszych poszukiwań. Najważniejsze jest bowiem, by wsłuchać się w swój organizm, pozwolić intuicji dojść do głosu. Zaufać samemu sobie i naturze.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT