Jesteś terapeutą?

Zakwaszenie organizmu - przyczyna większości chorób

Według najnowszych badań cierpi na nie ponad 80% Europejczyków. Wywołuje osłabienie, rozdrażnienie lub problemy ze skórą i włosami. Może też być przyczyną nieprzyjemnych infekcji. Czym nam grozi zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej?

21 grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut pacjent dieta
Zdrowe zakupy

Stres, niewłaściwe odżywianie i niezdrowe nawyki to początek listy, która pociąga za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Współczesny styl życia i szybkie tempo powodują, że często zapominamy o równowadze - nie tylko psychicznej, ale przede wszystkim naszego organizmu. Podstawową przyczyną zakwaszenia organizmu są nasze złe nawyki żywieniowe.

Zbyt mała ilość produktów zasadowych i zbyt duża ilość produktów zakwaszających, takich jak cukier, alkohol czy tłuszcze - to podstawowe błędy, które w praktyce popełniamy każdego dnia. Oprócz diety, do ukrytego zakwaszenia przyczynia się stres lub zanieczyszczenie środowiska. Jednak jak z każdą dolegliwością, tak i z tym problemem jesteśmy w stanie skutecznie walczyć. Pierwszym krokiem jest odpowiednia diagnoza.

Jeśli budzimy się rano ze złym samopoczuciem, jesteśmy niewyspani, miewamy nieokreślone bóle głowy, a czasami skłonność do apatii, to jest to pierwszy dowód na przekwaszenie organizmu. To zaledwie niewielki fragment objawów, dlatego warto sprawdzić, czy nasz organizm nie jest zakwaszony.

Najpopularniejszym sposobem badania kwasowości jest test pH moczu. Polecamy paski pH firmy LR Health & Beauty, które dokładnie i szybko mierzą poziom zakwaszenia. Dla profesjonalnej oceny wyników najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Reakcje chemiczne i biologiczne w naszym ciele zachodzą głównie w środowisku wodnym.Płyny międzykomórkowe i wewnątrzkomórkowe w organizmie zapewniają ściśle określoną równowagę dynamiczną między kwasami a zasadami, dzięki czemu organy mogą prawidłowo funkcjonować.

Beautiful Reactions: Precipitation from L2Molecule on Vimeo.

Mój organizm jest zakwaszony! Co robić?

O ile nie możemy bezpośrednio wpłynąć na fizjologiczne procesy zachodzące wewnątrz ustroju (no, może poza wysypianiem się i unikaniem stresu), o tyle możemy znacząco zmodyfikować ilość kwasów i zasad wprowadzanych z zewnątrz. Mowa oczywiście o zmianie diety, która też powinna być pierwszym wyborem w przypadku zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej. Ale to nie wszystko! Jeśli decydujesz się na zmianę nawyków żywieniowych, uzupełnij je o odpowiednią suplementację.

Probalance firmy LR Health & Beauty dostarczy Twojemu organizmowi wartościowych, zasadowych minerałów i pierwiastków śladowych dla uzyskania wewnętrznej równowagi

Wapń, magnez, miedź, chrom czy molibden to zaledwie niektóre potrzebne organizmowi substancje, które zawiera ten produkt. Dodatkowo, pozbawiony laktozy, odpowiednio pasuje osobom z nietolerancją tego składnika. Doświadczenie pokazuje, że najważniejszym krokiem w leczeniu zakwaszenia jest usunięcie jego przyczyn.

Utrzymanie właściwej równowagi pH jest zdecydowanie łatwiejsze niż jej odzyskanie. Jeśli chcesz odzyskać równowagę kwasowo-zasadową, powinieneś przeprowadzić cykl terapii odkwaszających. Wzmocnienie jej Probalance od LR to zaledwie niewielki krok do odzyskania równowagi. A to podstawa!

acid of experimental vision from MOFF on Vimeo

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT