Jesteś terapeutą?

Sukces z twarzą Downa? To możliwe!

Dla większości z nas Sky is the limit. Co z tymi, dla których The limit is Down? - pytają rodzicie osób cierpiących na Zespół Downa. Jak pokonać stereotypy, przezwyciężyć chorobę i odnieść sukces?

18 luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dziecko mózg psychika
Zdrowe zakupy

W "Alicji w Krainie Czarów" królik mówi głównej bohaterce, że aby nadążyć za innymi, musi biec dwa razy szybciej niż oni - bo jest inna. Jak szybko musi biec Alicja z zespołem Downa, by dogonić innych? I czy rzeczywiście musi? - takie pytanie stawia stowarzyszenie Bardziej Kochani, które w swojej najnowszej publikacji przedstawia historie ludzi borykających się na co dzień z niepełnosprawnością intelektualną.

Sukces w ich przypadku został okupiony wieloma cierpieniami. Niektórym z nich udało się ukończyć studia, rozwijają się artystycznie, grają w teatrze lub... serialach telewizyjnych - jak Piotr Swend, bohater jednego z reportaży, który od wielu lat wciela się w postać Maćka z "Klanu".

- Kiedy pytają mnie, jaki zespół lubię najbardziej, zawsze odpowiadam: Zespół Downa! - twierdzi aktor. Niepoddawanie się przeciwnościom i pogoda ducha jest na stałe wpisana w grafik niejednej osoby stykającej się z tym schorzeniem.

Wiara we własne możliwości i systematyczność potrafią zdziałać więcej, niż można sobie wyobrazić. Książka próbuje przełamać stereotypy i uprzedzenia, które mamy w stosunku do osób upośledzonych. Czy naprawdę są inni? Czy tylko społeczeństwo nie potrafi zaakceptować tego, że wszyscy możemy się pięknie różnić?

"Twarze Sukcesu" można kupić na stronie www.bardziejkochani.pl

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT