Jesteś terapeutą?

Jak wykorzystywać olejki podczas codziennej pielęgnacji?

Codzienna pielęgnacja, zwłaszcza w 2021 roku, opiera się przede wszystkim na dążeniu do naturalności. Zarówno apostatyczny wygląd ma być jak najbardziej naturalny, jak również wykorzystane w celu jego osiągnięcia kosmetyki. Jednymi z tych, które już od lat budzą zainteresowanie, są olejki. Zobacz, po które warto sięgnąć podczas codziennej pielęgnacji.

22 kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut włosy i paznokcie skóra
Zdrowe zakupy

Olejki tłoczone na zimno

Olejki w kosmetyce obecne są już od wielu lat. Dodawane są zarówno do gotowych produktów, czekających na sklepowych półkach, jak również mogą być wykorzystywane w swojej czystej postaci. Chętnie sięgają po nie także osoby, które zajmują się produkcją swoich własnych, naturalnych, ręcznie robionych preparatów.

Po jakie zatem olejki warto sięgnąć? Zanim podpowiemy, które z nich odznaczają się najlepszymi właściwościami dla naszej skóry i włosów, pragniemy zauważyć jedną, ważną zależność. Olejki powinny być tłoczone na zimno, dzięki czemu zachowują wszystkie swoje najlepsze właściwości. Bardzo ważne jest, aby nie zawierały żadnych sztucznych dodatków, co zmniejszy szansę na wystąpienie jakiejkolwiek alergii.

Olejek arganowy - ochrona na lato

Zbliżające się lato skłania nas do spędzania większej ilości czasu na dworze, a jednocześnie sprawia, że nasza skóra i włosy są bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Z tego względu warto sięgnąć po kosmetyki, które zawierają olejek arganowy lub po jego czystą formę. Jest on bowiem naturalnym filtrem słonecznym, bogatym w antyoksydanty, dzięki czemu pomoże w ochronie przed promieniami UV i wolnymi rodnikami. W ten sposób chroni skórę przed procesami starzenia.

Warto pamiętać także, iż olejek arganowy ma właściwości nawilżające i odżywiające. Dzięki temu uelastycznienia i pomaga w regeneracji, przyczyniając się do kompleksowej poprawy wyglądu. Jeśli cię zainteresował, o szczegółach jego działania możesz przeczytać w artykule "Magiczny olejek arganowy" na stronie stylishbasket.pl.

Olej kokosowy - nie tylko do jedzenia

Popularność oleju kokosowego jako składnika naszych potraw jest ogromna. Warto jednak zauważyć, źe sprawdzi się nie tylko do smażenia i pieczenia. Jest również doskonały jako element domowej kosmetyczki, który sprawdzi się w walce z przesuszoną i łuszczącą się skórą.

Olej kokosowy można stosować w codziennej pielęgnacji, aby nawilżyć całe ciało. Doskonale się rozprowadza i szybko wchłania, dzięki czemu może okazać się idealnym zastępstwem dla balsamów i kremów. Dostarcza przy tym składników odżywczych i rozjaśnia cerę, co gwarantuje promienny wygląd każdego dnia. Co więcej, sprawdzi się jako kosmetyk wielozadaniowy, który można nakładać zarówno na twarz, całe ciało, jak również przesuszone stopy.

Olejek różany - skarb dla włosów

Olejki służą nam w codziennej pielęgnacji każdej części ciała. Sprawdzają się nie tylko w walce o piękną cerę, ale również o błyszczące, mocne włosy. W tym celu warto wykorzystać między innymi olejek różany, który dodaje im sprężystości i objętości. Dzięki swoim właściwościom ochronnym pomoże w walce z łamliwością i sprawi, że kosmyki zawsze będą się pięknie układać.

Jeśli chcesz poznać więcej trików związanych z codzienną pielęgnacją, nie tylko za pomocą olejków, możesz zajrzeć do zakładki "Beauty space" portalu fashionspy.pl, która na pewno dostarczy ci wielu ciekawych inspiracji i porad.

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny