Jesteś terapeutą?

Pielęgnacja włosów po 50. roku życia - jak zatrzymać ich blask na dłużej?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają procesom starzenia. Dlatego po pięćdziesiątym roku życia powinny zostać poddane specjalnej pielęgnacji, która pomoże zatrzymać ich blask na dłużej. Dzięki temu dłużej pozostaną mocne, zdrowe i gęste, stanowiąc jednocześnie ozdobę każdej kobiety.

24 marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut włosy i paznokcie
Zdrowe zakupy

Co dzieje się z włosami po pięćdziesiątce?

Procesy starzenia zaczynają się znacznie wcześniej, niż zauważamy ich pierwsze, wyraźne oznaki. Powoli skóra głowa produkuje mniej sebum, przez co włosy stają się mniej nawilżone, a ich zwiększona suchość przekłada się na podatność na łamanie. Zmniejsza się jednocześnie produkcja keratyny i kolagenu, co dodatkowo przyczynia się do osłabienia włosów. W efekcie stają się więc matowe, kruche i osłabione.

Aby zapobiec ich starzeniu się i pogorszeniu wyglądu, warto skoncentrować się na domowych oraz profesjonalnych zabiegach naprawczych. Przyjrzyjmy się tym, po które można sięgnąć w zaciszu własnego domu.

Jak nawilżać przesuszone włosy?

Włosy starsze to włosy suche. Z tego względu jednym z najważniejszych zadań jest ich odpowiednie nawilżanie, które pomoże im zachować blask i ochroni przed łamliwością. W tym celu warto przygotować dla nich domową saunę. Polega ona na nałożeniu na włosy ulubionej maski oraz ogrzaniu ich nad parą wodną, co pomaga we wchłanianiu składników odżywczych.

Dokładny przebieg całego procesu został opisany na stronie creastyle.pl, zachęcamy więc do zapoznania się z nim i wypróbowania sauny na swoich własnych kosmykach. Zapewni ona ich lepsze nawilżenie i odżywienie, a w rezultacie przyczyni się do poprawy wyglądu i przyspieszy regenerację.

Maski i odżywki na suche włosy

Niemniej ważne od nawilżania będzie odpowiednie odżywianie włosa poprzez stosowanie masek i specjalnych odżywek głęboko regenerujących. W ich składzie powinny znaleźć się między innymi takie substancje aktywne jak keratyna, koenzym Q10, kolagen, witaminy, aminokwasy i olejki roślinne. Ich połączenie sprawia, że struktura włosa może zostać odbudowana, a same kosmyki wzmocnione.

Odżywianie to jednak nie tylko preparaty, ale również dieta. Jest ona jednym z najważniejszych czynników, pozwalających na zachowanie blasku włosów na dłużej, dlatego powinna być bogata w witaminy i minerały. Dzięki niej włosy pozostaną pełne blasku i mocne nawet w średnim wieku. Sięgnij zatem po dietę bogatą w warzywa i owoce, a także ryby, orzechy i nasiona.

Fryzury po 50. roku życia

Na koniec warto pomyśleć także o odpowiednim cięciu. Stylizacja włosów może bowiem w bardzo istotny sposób wpłynąć na nasz wygląd, dodając, albo odejmując mu lat. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi trendami fryzjerskimi, które pomogą ci wybrać odpowiednią fryzurę po pięćdziesiątym roku życia. Znajdziesz je na stronie ohmadame.pl. Artykuł na temat modnych cięć dla 50-latki udowodni ci, że krótkie cięcia mogą być bardzo atrakcyjne, a jednocześnie pozwalają jeszcze łatwiej zadbać o włosy i ułożyć je zgodnie z życzeniem.

Wczytaj więcej
Nasze magazyny