Jesteś terapeutą?

Jak dbać o ręce i paznokcie podczas ekstremalnych mrozów?

Zima to czas trudny dla niemal każdego fragmentu naszego ciała. W szczególności może mieć wpływ na skórę dłoni i paznokcie, ponieważ to one są najbardziej narażone na wychłodzenie, a także inne, niebezpieczne czynniki. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia zapewnić im prawidłową pielęgnację. Dzięki niej na pewno będą się prezentowały doskonale.

19 marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut włosy i paznokcie
Zdrowe zakupy

Dłonie - najbardziej narażone na różne czynniki

Na początek warto przypomnieć, że dłonie są tą częścią ciała, które jest najbardziej narażona na kontakt z niebezpiecznymi czynnikami. To one każdego dnia mogą ulegać otarciom, być w kontakcie ze środkami chemicznymi, czy właśnie ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Niestety, wiele osób wciąż o tym zapomina, co może przyczynić się do pogorszenia ich stanu.

Co więcej, nawet tak banalne działania, jak duże podkręcanie ogrzewania zimą może przyczynić się do wysuszenia skóry - również tej na dłoniach. Takich codziennych czynności, które mogą przyczynić się do pogorszenia twojego wyglądu, jest, co gorsza, jeszcze więcej. O kilku z nich możesz znaleźć informacje w tekście “9 codziennych czynności, które zabierają Ci urodę” na stronie polishly.pl. Sprawdź, co do nich należy i unikaj czynników ryzyka, by poprawić wygląd swoich dłoni i całego ciała.

Chroń dłonie przed przemarzaniem

Wróćmy jednak do zasadniczej kwestii, czyli mrozów. Pierwszą, ważną zasadą, jaka obowiązuje podczas takich ekstremalnych temperatur, jest ochrona ciała przed zimnem. Dotyczy ona również dłoni, które narażone na działanie mrozu szybką będą zaczerwienione, przesuszone i popękane.

Zacznijmy więc od zakupu odpowiednich rękawiczek, które zapewnią nie tylko ciepło, ale także mechaniczną ochronę dłoni przed urazami. Warto też pamiętać o tym, że rękawiczki powinny być zakładane jeszcze przed wyjściem z domu, na ciepłe dłonie nasmarowane kremem ochronnym. Dopiero wtedy spełnią swoje zadanie tak dobrze, jak możesz sobie tego życzyć i nie narażą dłoni na odmrożenie.

Krem ochronny

Kolejna ważna zasada zimowego postępowanie to stosowanie kremu ochronnego, który musi zabezpieczać skórę przed uciekaniem z niej wody. Powinien także zabezpieczać przed utratą ciepła i jednocześnie odżywiać, intensyfikując regenerację naskórka.

Zimą warto sięgać po gęste kremy na bazie gliceryny, które doskonale przylegają do skóry i wzmacniają jej naturalny płaszcz ochronny.

Biologiczna rękawiczka

Doskonałym wyborem na zimę może być także preparat ochronny typu "biologiczna rękawiczki", który intensyfikuje regenerację i silnie natłuszcza dłonie. Dodatkowo zapewnia ochronę przed detergentami i innymi czynnikami chemicznymi, które mogłyby narazić dłonie na zniszczenia. Przyda się zimą zwłaszcza tym osobom, które muszą wykonywać w tym czasie prace manualne, w czasie których zwykłe rękawiczki ich nie ochronią.

Paznokcie: kropka nad "i"

Paznokcie to ten drobny element dłoni, który stanowi prawdziwą kropkę nad "i" naszego wyglądu. Dlatego zimą warto zastosować specjalne serum, które wzmocni je i nawilży. Warto także postawić na odpowiedni manicure, który nie tylko pomoże w ich ochronie, ale także nada im pięknego wyglądu. Bez wątpienia sprawdzi się klasyczny french, o którego nowym wydaniu można znaleźć kilka słów na stronie fashionspy.pl w artykule “10 najgorętszych trendów urodowych na sezon jesień-zima 2020/21”.

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny