Jesteś terapeutą?

Jak zachować mocne, zdrowe paznokcie zimą?

Dłonie, a także paznokcie, bez wątpienia są prawdziwą wizytówką każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że dbałość o nie jest tak ważna o każdej porze roku. W szczególności zima, która wywiera negatywny wpływ na skórę i dłonie, może przyczynić się do zmniejszenia kondycji paznokci. Dowiedz się, co zrobić, aby uniknąć takich przykrych konsekwencji nastania nowej pory roku.

05 listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut włosy i paznokcie
Zdrowe zakupy

Zimno - skuteczny sposób na wysuszenie. Jak z nim walczyć?

Zazwyczaj jedynie wysokie temperatury kojarzą nam się z wysuszeniem organizmu, jednak zimą jest to równie możliwe, jak latem. Pierwsza wysuszeniu ulega zazwyczaj skóra, która narażona jest na bliski kontakt z negatywnie wpływającymi na nią czynnikami, takimi jak zimny, porywisty wiatr.

Odwodnienie organizmu prowadzi do gorszego transportu substancji odżywczych, osłabia skórę i jej wytwór, jakim są paznokcie. W efekcie może więc prowadzić do łamliwości paznokci. Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie chłodnych dni zadbać o ukrycie dłoni w rękawiczkach i wypijanie odpowiedniej ilości wody.

Dzięki temu skóra i paznokcie zostaną nawilżone od środka i otrzymają więcej składników odżywczych, które będą lepiej rozprowadzane. Jednocześnie zimny wiatr nie spowoduje ich pękania i wysuszenia. Przydadzą się na ten okres także bogate, odżywcze kremy, które dopomogą w procesie regeneracji i zwiększą zatrzymywanie wody w strukturze skóry.

Właściwe odżywianie ma wpływ na wygląd paznokci

Skoro mówimy o dostarczaniu składników odżywczych, nie możemy zapomnieć o ich podstawowym źródle, jakim jest bogata, zróżnicowana dieta. W szczególności zimą należy zadbać o to, by była zdrowa i dostarczała wszystkich, cennych składników. Ich niedobór może bowiem skutkować pojawieniem się nieestetycznych, białych plamek na płytce paznokcia. Co w takim razie jeść?

Przede wszystkim nabiał i mięso. To one dostarczają do organizmu budulec, jakim jest białko. Z niego właśnie powstawać będą paznokcie, a zatem wysokie stężenie białka w pokarmie zapewni szybszy i lepszy ich wzrost, a także regenerację, jeśli już wcześniej uległy uszkodzeniu.

Niemniej ważne jest spożycie dużych ilości warzyw, owoców oraz produktów pełnoziarnistych, zawierających cenne minerały i witaminy, w tym żelazo, cynk, selen, witaminę A, C, E i grupę witamin B. To one odpowiadają za wzmocnienie struktury skóry, a także włosów i paznokci. Więcej informacji na ich temat, a także o najlepszych ich źródłach, można przeczytać na stronie clothy.pl w zakładce "Strefa beauty".

Suplementacja - co ma wpływ na kondycję paznokci?

Oprócz właściwego odżywiania warto sięgnąć także po suplementy, które dodatkowo wzbogacą organizm w minerały i witaminy. Jest to szczególnie istotne właśnie podczas okresu zimowego, kiedy ze względu na brak produktów sezonowych naturalnie dostarczane składniki odżywcze mogą być niewystarczające.

Zewnętrzna ochrona - jak zadbać o paznokcie?

Czasami właściwe nawodnienie, odżywianie, suplementacja i ochrona w postaci rękawiczek oraz kremów są niewystarczające. Wówczas warto pokryć paznokcie dodatkową, ochronną warstwą, która wzmocni je i zapobiegnie łamaniu. Jednocześnie będzie służyć jako ciekawa ozdoba, która sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas rodzinnych, świątecznych wizyt czy karnawałowej zabawy.

Jakie są najmodniejsze trendy w tym roku? Wydłużone paznokcie typu "trumienki", a także odcienie nude i delikatnych róży podbiły serca kobiet jesienią 2020, o czym można więcej przeczytać w artykule "Perły i graficzne wzory na paznokciach – najnowsze trendy w manicure na jesień 2020" na portalu wyjatkowystyl.pl. Bez wątpienia również zimą kolory i zdobienia w nim zaproponowane sprawdzą się idealnie, przyczyniając się jednocześnie do ochrony płytki. Dzięki temu na wiosnę zmiana ich koloru czy pokazanie naturalnego piękna nie nastręczą problemów.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny