Jesteś terapeutą?

Ćwiczenia nie mają wpływu na utratę wagi?

Amerykańscy naukowcy obalają mit na temat tego, że ćwiczenia fizyczne pomagają nam schudnąć. Nie warto jednak z nich rezygnować.

01 marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty odchudzanie
Zdrowe zakupy

Coca-cola przekonuje świat, że utrata wagi wiąże się z treningiem (i nie ma nic wspólnego ze słodzony mi napojami) - lecz się myli. Jak wynika z najnowszych badań - ćwiczenia mają zbawienny wpływ na nasz organizm,ale wcale nie pomogą nam schudnąć.

Mimo że większość z nas jest przekonana, że straci nadmiarowe kilogramy, jeśli tylko zacznie się gimnastykować lub uprawiać regularnie sport, nie ma żadnych dowodów na poparcie tej tezy. Utrata wagi, zdaniem badaczy z Loyola University Chicago Stritch School of Medicine, związana jest z jakością i rodzajem żywności, którą spożywamy.

Kiedy przed laty dwaj naukowcy - Richard Cooper i Amy Luke - zaczynali swe badania nad odchudzaniem, byli przekonani, że znajdą powiązanie między ćwiczeniami i aktywnością fizyczną a utrzymaniem prawidłowej wagi. Nie byli jednak w stanie znaleźć żadnych dowodów na poparcie tej tezy.

Wpieranie nam, że im więcej będziemy ćwiczyć, tym bardziej schudniemy jest błędem, ale nie warto w ogóle rezygnować z ruchu, ponieważ konsekwencje stłuszczenia narządów wewnętrznych mogą być dla nas zabójcze.

Coca-Cola "Crianças" from oscar rodrigues alves on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT