Jesteś terapeutą?
Marihuana powstrzymuje raka jelita grubego

Medyczna marihuana nie tylko łagodzi ból i walczy ze stanami niepokoju - nowe badanie sugeruje, że spowalnia ona rozwój i przerzuty raka jelita grubego.

12 czerwiec 2019 Artykuł na: 2-3 minuty
rak zioła medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Naukowcy z Penn State College of Medicine zaobserwowali, że pewne substancje czynne marihuany zatrzymują szybkie namnażanie komórek nowotworowych, co zapobiega ich rozprzestrzenianiu po całym organizmie.

- Za każdym razem, kiedy dochodzi do podziału komórkowego, istnieje ryzyko, że nowe komórki zmutują się i zaczną dzielić, chociaż nie powinny. Tak właśnie działa rak - powiedział Kent Vrana, który uczestniczył w badaniu. - Jeśli więc możemy zablokować sygnał nakazujący komórce podział, to prawdopodobnie w ten sposób powstrzymamy raka.

W eksperymencie wzięto pod uwagę 370 substancji kannabinoidowych i zbadano ich wpływ na komórki raka jelita grubego. 10 z nich okazało się skutecznych - i co ciekawe, nie były to popularne THC i CBD.

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej atakujących nowotworów. W samych Stanach Zjednoczonych diagnozuje się go co roku u 140 tys. osób i jest on przyczyną śmierci ok. 50 tys. pacjentów.

Szybki podział komórkowy charakteryzuje również czerniaka, niewykluczone więc, że marihuana okaże się efektywna również wobec tego nowotworu.

Wczytaj więcej
Cat icon
Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny holistycznej
Close icon
Nasze magazyny