Jesteś terapeutą?

Co niszczy komórki rakowe? Co jeść, żeby zabić raka?

Dr Patrick Kingsley dzieli się wypróbowanym i przetestowanym programem czterech kroków, jakie należałoby podjąć w celu zwalczenia raka

14 styczeń 2021
Artykuł na: 23-28 minut medycyna naturalna dieta rak zioła suplementy
Zdrowe zakupy

Przez 40 lat prowadzenia praktyki lekarskiej, dr Patrick Kingsley wyleczył więcej niż 5 tys. pacjentów mających nowotwór, z których wielu zostało odrzuconych przez współczesną medycynę jako przypadki niedające żadnej nadziei. Znakomita większość jego pacjentów przeżyła - w tym także matka jednego z redaktorów naszego brytyjskiego wydania, Bryana Hubbarda. Pomimo że jego program powinien uchodzić za jedno z najwybitniejszych osiągnięć w leczeniu raka, medycyna konwencjonalna nie wyraziła zainteresowania tą unikalną metodą.

Dr Kingsley będąc na emeryturze, zdecydował się przekazać wiedzę o opracowanej przez siebie technice leczenia w książce "Nowa Medycyna" ("The New Medicine") - dzieląc się bezpośrednio ze społeczeństwem opracowanym przez siebie planem ratującym życie nie tylko osób chorych na nowotwory, ale wszystkich cierpiących na przewlekłe "beznadziejne" schorzenia, które wyleczył w trakcie swojej pracy. W mającej dwa rozdziały książce przedstawia opracowane przez siebie wysoce skuteczne zalecenia przeciwnowotworowe i inne cenne wskazówki do samodzielnego stosowania.

Jeśli masz nowotwór lub znasz kogoś, kto na niego zachorował, oznacza to, że potrzebujesz podstawowych rad, jak postępować, żeby samemu sobie pomóc. Zakładając, że nie znam ani Ciebie, ani historii Twojej choroby, spróbuję przedstawić Ci coś, co moglibyśmy nazwać "zestawem startowym" lub radami do samodzielnego zastosowania, które będą pomocne niezależnie od tego, na jaką przypadłość cierpisz.

Warzywa i owoce

Dzięki bogatemu doświadczeniu, jakie posiadam w leczeniu pacjentów cierpiących na różne rodzaje nowotworów i dowodom, jakie zebrałem na słuszność twierdzenia, że zmiana diety znacząco wpływa na ogólne samopoczucie - opracowałem sposób odżywiana, który nazwałem uniwersalną dietą. Może ona ulegać modyfikacjom w zależności od indywidualnych zaburzeń odżywiania, problemów z połykaniem, brakiem apetytu lub przy jakichkolwiek odczuwalnych objawach nowotworu.

Pewne pokarmy działają na organizm zdecydowanie szkodliwie, niektóre są neutralne. Jednak najlepiej jeść tylko to, co jest bezwzględnie korzystne. Kolorowe owoce i warzywa zawierają flawonoidy, które nie tylko chronią przed rakiem, ale także wspomagają leczenie. Są silnymi antyoksydantami i mają działanie przeciwzapalne.

Podstawową zasadą opracowanej przeze mnie diety antyrakowej jest spożywanie w 75% produktów, które mogą (lecz nie muszą) być jedzone na surowo, w postaci nieprzetworzonej i w całości, takie jak warzywa, rośliny strączkowe, owoce, nasiona i orzechy.

Następną grupą są produktu pełnoziarniste, zwłaszcza ryż. Pozostałą część jadłospisu powinny stanowić jajka, ryby głębokomorskie, dziczyzna lub białe mięso, np. kurczak lub indyk. Jeśli restrykcyjnie przestrzegasz diety wegańskiej - możliwe, że będziesz potrzebował suplementów diety.

Krok 1. Dieta antyrakowa - co jeść aby pokonać nowotwór?

Warzywa i owoce

Nie spożywaj żadnego z produktów, które odradzam w ramach zaproponowanej przeze mnie "idealnej diety antynowotworowej", nawet jeżeli znajdą się na "zielonej" liście.

Jakich pokarmów unikać przy diecie antyrakowej?

 • Mleka zwierzęcego i produktów z niego otrzymywanych (dobrą alternatywą jest mleko owsiane, ryżowe oraz otrzymywane z nerkowców).

 • Dosładzania. Dopuszczalny jest jedynie naturalny cukier w owocach. Jeśli koniecznie musisz dosłodzić, użyj stewii. Czerwonego mięsa, przetworzonych węglowodanów, kawy, herbaty oraz innych bezkofeinowych odpowiedników i wszelkich gotowych produktów paczkowanych lub w puszce.

 • Produktów fermentowanych, takich jak chleb, grzyby i ocet. Wynika to z faktu, że metabolizm komórek nowotworowych jest często fermentacyjny, należy więc unikać produktów o podobnej naturze.

 • Soli - chyba że mieszkasz w gorącym klimacie, co rodzi ryzyko niedoboru soli za sprawą jego utraty przez pocenie się. W przeciwnym razie nie dodawaj soli do przyrządzanych potraw, nie jedz też produktów, które są dosalane. Sól może zaburzać poziom potasu. Bogatym źródłem potasu są owoce i warzywa. Jeśli jednak nagle robisz się ospała bez widocznej przyczyny, spróbuj spożyć sól i sprawdź, czy Twój stan się poprawi. Jeśli tak, dodawaj tylko tyle soli, ile to konieczne dla zachowania dobrego samopoczucia.

 • Alkoholu w każdej postaci. Alkohol jest metabolizowany w wątrobie, która powinna być maksymalnie odciążona, aby mogła wykonać swoją pracę w zwalczaniu raka.

 • Włącz do diety oleje. Używaj oliwy oraz oleju kokosowego, jednak nie podgrzewaj ich do zbyt wysokiej temperatury. Dodanie kurkumy do oleju z oliwek może zapobiec jego utlenianiu się podczas podgrzewania.

 • Używaj kurkumy. Badania pokazują, że zachorowalność na raka wśród Hindusów jest o wiele mniejsza niż w krajach zachodnich. Zdaniem naukowców, przyczyną tego stanu rzeczy jest oparta na roślinach dieta bogata w kurkumę.Przyprawa ta słynie ze swoich właściwości cytotoksycznych - działa toksycznie na komórki rakowe. Najnowsze badania pokazują, że kurkumina (składnik kurkumy) nie dość, że niszczy komórki nowotworowe, to wysyła sygnał, który rozpoczyna proces samozniszczenia guzów.

 • Pij wodę dobrej jakości, filtrowaną lub butelkowaną (w szklanych butelkach), herbaty ziołowe (sprawdzaj ich skład), zwłaszcza bezkofeinową zieloną herbatę i świeże soki owocowe.

 • Jedz zioła. Większość z nich działa korzystnie, jednak przede wszystkim kurkumy powinno się używać jak najwięcej, ze względu na istotne dowody świadczące o tym, że kurkumina otrzymywana z kurkumy może powstrzymać rozwój nowotworu na wielu jego etapach. Ma również działanie profilaktyczne i lecznicze w przypadku licznych rodzajów nowotworów - co, jak do tej pory, dowiedziono w badaniach przedklinicznych.

Krok 2. Zażywanie suplementów pomaga w walce z rakiem

Ze względu na to, że może grozić Ci niedobór składników odżywczych, zalecane jest regularne przyjmowanie suplementów witaminowo-mineralnych, które dadzą tym więcej korzyści, im skuteczniej dokonasz detoksu organizmu i im sprawniej będzie działał Twój układ pokarmowy.

Oliwa

Kwasy tłuszczowe są niezbędne dla organizmu. Jest wiele dowodów na ogólne walory prozdrowotne niezbędnych kwasów tłuszczowych, jednak w szczególności korzyści z ich spożywania odniosą pacjenci mający nowotwory. Jeżeli jednak zażywasz znacząco więcej kwasów omega-6 niż omega-3, istnieje ryzyko rozwoju stanu zapalnego w wyniku działania kwasu arachidonowego - produktu rozpadu kwasów omega-6. Jeśli jesteś weganinem, nie lubisz lub nie możesz spożywać ryb, korzystne mogą okażą się dla Ciebie konopie siewne i nasiona lnu.

Enzymy trzustkowe. Większość z nas w ciągu całego życia spożywa niewiele produktów zawierających enzymy ze względu na to, że żywność jest w nie uboga lub też ulegają one zniszczeniu w trakcie obróbki pokarmowej.

Ponieważ rak to po prostu inne określenie stanu zapalnego, niedobór odpowiednich enzymów przez określony czas może sprawdzić, że rozwój nowotworu będzie dużo bardziej prawdopodobny, zwłaszcza przy genetycznych predyspozycjach. Istnieją dowody naukowe na to, że enzymy trzustkowe mają działanie przeciwzapalne.

Jajko

Witamina D w walce z rakiem

Wyniki wielu badań podkreślają, jak ważna jest witamina D w kuracji przeciwnowotworowej, w związku z tym, że receptory dla tej witaminy odkryto w mózgu, piersiach, prostacie, limfocytach we krwi i wielu innych miejscach w organizmie. Z mojego oświadczenia wynika, że wielu pacjentów chorych na raka ma niedobór witaminy D.

Rozważ więc wykonanie badania krwi w celu określenia poziomu 25 hydroksywitaminy D [(25-OH)D], jednak nie analizuj ich wg norm podanych przez laboratorium - określa ona dopuszczalny poziom na podstawie wyników w danym rejonie, nie podając, jaka powinna być tak naprawdę prawidłowa wartość. Wynik pomiędzy 20- 40 ng/mL oznacza, że jego poziom jest niewystarczający, a wartość poniżej 20 ng/mL to zdecydowany niedobór. Idealna wartość wynosi 65-85 ng/ml.

Zalecam leczącym się u mnie pacjentom mającym raka, żeby przyjmowali tyle witaminy C, ile są w stanie, w większości doustnie, choć w niektórych przypadkach stosuje się także podanie wysokich dawek dożylnie.

Zachęcam wszystkich, żeby spróbowali zażywać minimum 10 g/dobę, najlepiej w czterech podzielonych dawkach. Jeśli zaaplikuje się zbyt dużo witaminy C jednorazowo, może to wywołać dolegliwości trawienne, takie jak wzdęcia, niestrawność, biegunki, a czasem nawet ból. W takim wypadku zmniejsz dawkę na kilka dni, po czym ponownie ją zwiększaj.

Inne antyoksydanty pomocne w walce z rakiem:

 • Kwas alfa-liponowy

Sugerowane dawkowanie: Zażywaj 100 mg dziennie wraz z każdą dawką witaminy C, ze względu na sprzyjanie regeneracji witaminy C i utrzymywaniu jak najwyższego jej poziomu.

 • Witamina E

Sugerowane dawkowanie: 800 j.m. dziennie.

 • Witamina A

Sugerowane dawkowanie: 4500 j.m. dziennie.

 • Selen

Sugerowane dzienne dawkowanie: przynajmniej 200 mcg dziennie.

 • Żelazo

Żelazo jest nie tylko składnikiem hemoglobiny, ale także mioglobiny (która transportuje i magazynuje tlen w mięśniach), mieszków włosowych, układu immunologicznego oraz elementem niezbędnym dla przebiegu wielu reakcji metabolicznych. Jeżeli masz raka, warto sięgnąć po każdy środek, który może wspomóc działanie układu odpornościowego. Ponadto komórki nowotworowe żywią się m.in. żelazem.

Dlatego tak ważne jest, aby przy jego niskim poziomie, postarać się o jego zwiększenie. Jednak wiele suplementów zawierających żelazo powoduje zaparcia, dlatego sięgnij po nie tylko wtedy, gdy masz mocne dowody (np. badania krwi) na to, że jest taka konieczność.

Większość kompleksów witaminowo-mineralnych zawiera żelazo. Zatem jeśli okaże się, że go nie potrzebujesz - stosuj preparat, który go nie zawiera. Jeżeli masz potwierdzoną anemię (ok. 10 g/L żelaza), sięgnij po preparat, który zawiera taką postać żelaza, która nie powoduje zaparć.

Sugerowane dawkowanie: Zacznij od 1 kapsułki zawierającej 5 mg dziennie, aby się upewnić, że preparat jest dla Ciebie odpowiedni, a następnie zwiększ dawkowanie do 3 kapsułek tuż przed snem. Przyjmuj także witaminę C, która zwiększa przyswajanie żelaza.

Nie zażywaj łącznie żadnych innych minerałów, gdyż rywalizują one o te same miejsca wchłaniania.

 • Artemizyna

Ta substancja izolowana z rośliny Artemisia annua (bylica piołun), używanej w tradycyjnej medycynie chińskiej, może być dobrą alternatywą, jeśli poziom żelaza jest u Ciebie właściwy, lecz istnieje ryzyko, że komórki rakowe będą się chciały nim pożywić.

Ta pochodna roślinna może zablokować wchłanianie i spożytkowanie żelaza przez komórki nowotworowe. Może przy tym zapobiec wykorzystaniu żelaza przez pasożyty. Co jest jednym z powodów, dla których artemizyna znalazła zastosowanie w leczeniu malarii.

 • Magnez
Magnez

Jako że stres sprzyja wypłukiwaniu z organizmu magnezu (i innych składników odżywczych), wiele osób ma niedobory tego pierwiastka.

Problemem jest to, że próby jego uzupełnienia preparatami doustnymi zwykle kończą się niepowodzeniem. Podejrzewam, że przyczyną jest fakt, że wchłanianie magnezu jest częściowo zależne od enzymu, który sam w sobie jest powiązany z poziomem magnezu, a więc, jeśli poziom magnezu jest niski, jego przyswajanie jest nieefektywne.

Ponadto wapń, którego zażywanie zaleca nam wielu lekarzy w celu przeciwdziałania osteoporozie, zwłaszcza u kobiet w okresie pomenopauzalnym, rywalizuje w procesie wchłaniania z magnezem. Oznacza to, że im więcej wapnia przyjmujemy (także pod postacią produktów mlecznych), tym bardziej negatywnie może się to odbić na wchłanianiu magnezu.

 • Olejek magnezowy

Wiele osób stosuje go w celu uzupełnienia niedoborów magnezu, w czym odznacza się dużą skutecznością. Aplikuje się go na skórę w razie potrzeby. Dzięki temu nie trzeba połykać kolejnej tabletki.

 • Koenzym Q10
  Koenzym Q10

Wiele badań podkreśla wartość koenzymu Q10 jako potencjalnego środka antyoksydacyjnego. Sugerowane dawkowanie: Większość badań wskazuje, że zalecana dawka powinna wynosić 390 mg dziennie, staraj się zatem zażywać do 400 mg na dobę.

Krok 3. Oczyszczanie organizmu

Wielu ludzi cierpi na coś, co na początku XX w. dr Theron G. Randolph nazwał "toksycznym przeładowaniem" lub "syndromem całkowitego przeciążenia". Proces detoksykacji rozpoczyna się w momencie, gdy uporządkujesz swoją dietę i wykluczysz wszystkie produkty, które Ci nie służą.

Są jednak także inne, dodatkowe sposoby na skuteczny detoks:

Gorąca kąpiel z dodatkiem soli Epsom lub nadtlenku wodoru

Dodaj łyżkę stołową soli Epsom do wody i wymieszaj porządnie, aby mieć pewność, że wszystkie granulki uległy rozpuszczeniu. Przy każdej kolejnej kąpieli zwiększaj ilość soli - aż dojdziesz do 6 łyżek na kąpiel sprawdzając jednak każdorazowo, jak reaguje Twoja skóra. Podobnie postępuj, używając nadtlenku wodoru.

Zacznij od niewielkiej ilości, maksymalnie dochodząc do 6 łyżek 6% nadtlenku wodoru na kąpiel. Nie używaj jednocześnie soli Epsom i nadtlenku wodoru. Sprawdź, na który środek lepiej reagujesz i pozostań przy jego stosowaniu. Po kąpieli owiń się w dwa lub trzy duże ręczniki i usiądź na podłodze.

Wywoła to pocenie, podobnie jak w saunie. Potem otwórz okno, aby przewietrzyć pomieszczenie, weź prysznic, aby zmyć z ciała to, co uwolniło się na skutek pocenia i ubierz się w coś wygodnego. Przez kolejne dwie godziny nie podejmuj intensywnego wysiłku. Najlepiej taką kąpiel przeprowadzać tuż przed snem.

Wraz z potem pozbędziesz się także wielu elektrolitów, korzystnie byłoby więc je uzupełnić. Najważniejszymi są potas, magnez i sód. Sięgnij np. po preparat "Stoperan Elektrolity", zawierający m.in. sód i potas, a niedobory magnezu uzupełnij, przyjmując Olimp Chela Mag B6 Forte Shot (magnez w płynie).

Moczenie stóp

Moczenie stóp

Użyj jak największej miski, w której zmieszczą się obie stopy lub dwóch oddzielnych misek dla każdej ze stóp. Wypełnij ją gorącą wodą i dodaj po jednej łyżce stołowej soli Epsom, soli morskiej i oliwy z oliwek.

Trzymaj stopy w takim roztworze tak długo, jak tylko chcesz, w tym samym czasie relaksując się, oglądając telewizję lub słuchając ulubionej muzyki. Możesz też dolewać gorącej wody, kiedy tylko jej temperatura spadnie.

Sauna na podczerwień (infrared) - pomoże pozbyć się toksyn

Korzystanie z niej uważane jest za bardzo dobrą metodę pozbycia się z organizmu toksyn, jednak nie zaleca się publicznych saun. Istnieje duża szansa, że będziesz wdychał i wchłaniał do organizmu toksyny, które wydzielili inni użytkownicy.

Dostępne są sauny do osobistego użytku wyglądające jak koce. Działają bardzo skutecznie, jednocześnie nie rozgrzewając się nadmiernie, a ich cena nie jest wygórowana.

Glinka magnetyczna - wulkaniczna glinka bentonitowa

Użyta w kąpieli wyciąga z organizmu toksyczne metale i inne substancje chemiczne. Zawiera wapń, magnez, potas i sód w naturalnej postaci. Sól może być także wzbogacona o zioła i przyprawy zwiększające efektywność jej działania.

Nie używaj jej częściej niż raz w tygodniu. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na branie kąpieli w wannie, mogą stosować glinkę do kąpieli stóp trzy razy w tygodniu. Producent oferuje glinkę w wielu rodzajach i formach w zależności od przeznaczenia.

Pożyteczne efekty lewatyw z kawy

Ziarna kawy

Metoda, którą pierwsza w swojej praktyce posłużyła się Florence Nightingale, opisana także w "biblii" lekarzy - podręczniku "The Merck Manual", cieszyła się popularnością aż do 1977 r., kiedy wyparta została przez nowoczesne leki. Założenie, jakie stoi za zastosowaniem lewatywy z kawy, mówi, że choć picie kawy czy spożywanie kofeiny w jakiejkolwiek postaci jest niewskazane dla pacjentów mających nowotwory, substancja ta jest skuteczna jako środek pobudzający organizm do samooczyszczania, kiedy poda się ją doodbytniczo.

Specyfika krążenia wrotnego wątroby (jelitowo-wątrobowego) powoduje, że kawa docierająca do wątroby tą drogą pobudza ją do szybszego eliminowania ubocznych produktów przemiany materii, co następuje już przy kolejnym ruchu jelit.

Tego typu lewatywy łagodzą bóle nowotworowe, zwykle też poprawiają samopoczucie po chemio- i radioterapii, nie obniżając efektów leczenia. Częstotliwość robienia lewatywy z kawy zależy od tego, jak zły jest Twój stan zdrowia i jak bardzo poprawia się on po tym zabiegu. Zacznij od niewielkiej ilości kawy - najlepiej od połowy łyżeczki - następnie stopniowo zwiększaj dawkę do maksimum 3 łyżeczek na litr wody (o temperaturze ciała).

Lewatywy możesz przeprowadzać, jak często jesteś w stanie sobie na to pozwolić ze względu na tryb życia. Jeśli stadium choroby jest zaawansowane, dąż do robienia tylu lewatyw, ile możesz, jednak pierwszego dnia, zacznij od jednej.

Zdarza się, że po wykonaniu lewatywy, odczuwa się kofeinowy "haj". Dzieje się tak, kiedy cewnik nie zostaje umieszczony wystarczająco głęboko. Należy go wsunąć na głębokość ok. 15 cm, wtedy kawa uwolni się w jelicie grubym w miejscu jego połączenia z wątrobą za pomocą krążenia wrotnego. Dla ułatwienia zaaplikuj lubrykant na cewnik do wysokości 15 cm.

Hydrokolonoterapia - na co pomaga?

Wielu pacjentów, trafiających do mnie na pierwsza wizytę, cierpi na chroniczne zaparcia. Od niepamiętnych czasów wypróżniają się raz na dwa tygodnie. Podczas gdy dwa lub trzy razy dziennie powinno być normą. Jeśli podejrzewasz, że możesz cierpieć na zaparcia, seria zabiegów hydrokolonoterapii byłaby dobrym wstępem do rozpoczęcia zwalczania tej przypadłości.

Zioła na poprawę pracy jelit, np. sylimaryna, wspomagają oczyszczanie

Osobiście polecam preparaty w płynie, które można przygotować jak herbatkę ziołową. Ponieważ podobnie jak inne preparaty ziołowe są one konserwowane za pomocą alkoholu, zalecam, aby płyn w ilości 0,5-1 łyżeczki umieścić w filiżance, zalać wrzątkiem i odczekać parę minut na odparowanie alkoholu. Przed wypiciem możesz dolać zimnej wody. Początkowo tak przygotowany napar pij 3 razy dziennie 10-30 min przed posiłkiem.

Krok. 4 Jak wzmocnić swój układ odpornościowy?

Owoc granatu

Jeśli komórki NK (ang. natural killer - naturalni zabójcy) układu odpornościowego nie funkcjonują prawidłowo, zalecam często sięgnięcie po preparat BioBran MGN-3 - przez pierwsze cztery tygodnie sugeruję dawkowanie w ilości 1 tabletka 3 razy dziennie, potem można zmniejszyć dawkę do 1 tabletki dziennie w celu powstrzymania stymulacji tych niezbędnych do zwalczania raka komórek.

Medycyna konwencjonalna opiera się wyłącznie na naprawianiu problemu za Ciebie, a jedyne, co musisz zrobić, to połykać tabletki lub wyrazić zgodę na operację. Tak naprawdę oddajesz wszystko w ręce lekarzy. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że moim celem jest zachęcenie Cię do wzięcia spraw w swoje ręce w połączeniu z uzyskaniem wszelkiej fachowej pomocy medycznej, jakiej potrzebujesz, a także poprzez przekazanie Ci wiedzy koniecznej do uzyskania kontroli nad własnym życiem.

Zacznij wierzyć w to, że zmiana zależy od Ciebie. Nie wierz, jeśli słyszysz, że Twoje rokowania są złe.

Nie musisz wpasowywać się w statystyki. Zrób to dla siebie.

Masz czas na dokonanie zmian. Ty jesteś zmianą.

Dr Patrick Kingsley

Kiedyś nadjedzie taki dzień, kiedy każdy z nas będzie mógł pokonać wszystkie nowotwory. Wspierajmy finansowo programy badawcze, żeby nastał on jak najszybciej...

Cancer Research - One Day from gareth bell on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT