Jesteś terapeutą?

Wątroba - superbohaterka organizmu

Kiedy wątroba odmawia współpracy, jedynym rozwiązaniem jest przeszczep. Ile czasu zajmuje jej odrośnięcie po zabiegu transplantacji?

26 luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty zioła
Zdrowe zakupy

Nieodpowiednia dieta, częste spożywanie alkoholu i farmakoterapia dokładają obowiązków wątrobie, która i bez tego pracuje bez przerwy na pełnych obrotach dbając, aby żadna szkodliwa substancja nie zaszkodziła organizmowi. Nawet ten niesamowity gruczoł nie jest jednak niezniszczalny.

Jak uszczęśliwić wątrobę? Nie wystarczy ograniczyć spożycie alkoholu i unikać używek - rozważnie dobieraj leki bez recepty i suplementy diety. Terapię medykamentami możesz wzbogacić o środki, które wspomagają pracę wątroby oraz o zioła: ostropest, czystka, miętę i mniszka lekarskiego.

Wątroba jest niezbędna do życia. Dlatego w skrajnych sytuacjach, kiedy inne terapie nie odnoszą skutku, pacjenta kieruje się na przeszczep organu. Nie oznacza to jednak, że dawca od tej pory będzie żył jedynie z fragmentem wątroby. Zdrowy gruczoł odrośnie.

Ile czasu zajmuje wątrobie odzyskanie pełnej wielkości i masy po częściowym wycięciu? Zaledwie kilka dni - nawet jeśli zniknie 75% organu! Ale dzieje się tak jedynie w przypadkach, kiedy poza koniecznością wycięcia nie zachodzą żadne inne okoliczności utrudniające jej prawidłowe funkcje1.

Jeśli zatem chcesz odwdzięczyć się wątrobie za jej ciężką pracę, zadbaj o zdrowy styl życia i włącz w dietę zioła, które wspomogą jej funkcje. W ten sposób nie tylko uchronisz siebie przed poważnymi komplikacjami zdrowotnymi - być może w przyszłości uratujesz komuś życie.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT