Jesteś terapeutą?

Superżywność, czyli najzdrowsze produkty na świecie

Zwiększ swoje szanse na uniknięcie raka i innych chorób przez spożywanie tych dwunastu superpokarmów.

02 styczeń 2015 Artykuł na: 2-3 minuty
dieta zdrowa żywność medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Ojciec medycyny Hipokrates głośno nawoływał do traktowania żywności jako lekarstwa. Inny lekarz, mniej znany, powiedział, że najczęstsze narzędzia, przy użyciu których ludzie popełniają samobójstwa, to nóż i widelec. Obaj wyrażają to samo: to, czym się żywisz, może zabijać lub leczyć oraz - rzecz jasna - utrzymywać dobry stan zdrowia.

Jeśli tak jest, to które produkty mają najbardziej prozdrowotny wpływ na organizm i powinny stanowić stałe elementy jadłospisu? Czym jest wspaniała superżywność?

Organizacja dobroczynna CANCERactive ułożyła listę dwunastu pokarmów najważniejszych z punktu widzenia walki z chorobą nowotworową, mogą one jednak przeciwdziałać wszelkim chorobom i stanowią również najlepszą formę profilaktyki.

A co do picia? Idealna dieta oparta na superżywności może uwzględniać jedną lub trzy szklanki zielonej herbaty każdego dnia.

Według szacunków Mayo Clinic do pięciu szklanek dziennie pomoże w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

CANCERactive wspomina jeszcze o jednym: spożywaj pokarmy nieprzetworzone i zażywaj probiotyki, aby wspomóc żołądek w obróbce wszystkich tych wspaniałych produktów.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT