Jesteś terapeutą?

Boso, czyli zdrowo. Zalety uziemienia ciała

Chodzenie boso po ziemi może uchronić przed chorobami. Okazuje się bowiem, że nasze przewodzące prąd ciało potrzebuje, niczym urządzenia elektryczne, uziemienia, czyli kontaktu z ujemnie naładowaną powierzchnią. A taką jest właśnie ziemia, po której stąpamy.

22 lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty uziemienie relaks
Zdrowe zakupy

Podczas spaceru na bosaka, dzięki przepływowi elektronów pomiędzy ziemią i ciałem, potencjał elektryczny organizmu wyrównuje się. Uziemienie pomaga pozbyć się niezrównoważonych ładunków elektrycznych krążących w naszym ciele. To właśnie one, według naukowców z uniwersytetu w Kalifornii (USA) i Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, prowadzących wspólnie badania, są odpowiedzialne za powstawanie wielu chorób.

Polscy i amerykańscy badacze dowiedli, że uziemienie zwalcza bezsenność i sprawia, że wysypiamy się lepiej. Reguluje również rytm dobowy. Dzięki temu redukuje poziom kortyzolu, hormonu stresu, uspokaja, usuwa niepokój i zapobiega depresji. Zmniejsza też towarzyszący przemęczeniu ból stawów i sztywność mięśni. U uczestników badania zaobserwowano ponadto lekkie przyspieszenie tętna i zwiększenie się ilości tlenu we krwi, co skutkowało lepszym dotlenieniem i odżywieniem tkanek.

Okazało się także, że wskutek uziemienia normuje się rytm zatokowy serca, a krew ulega rozrzedzeniu, co zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów w naczyniach krwionośnych, zawału i udaru. Dotykanie bosymi stopami ziemi poprawia także pracę układu odpornościowego oraz hormonalnego, zmniejsza reakcje zapalne w organizmie i redukuje odczuwanie bólu.

Holistic Health 4/2019
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 4/2019
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 4/2019
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT