Jesteś terapeutą?

Starość po wegańsku, czyli... wieczna młodość

Ile lat ma kobieta ze zdjęcia? Pewnie nikt z Was się nie spodziewa, że dawno temu przekroczyła już siedemdziesiątkę!

Artykuł na: 2-3 minuty długowieczność dieta zdrowa żywność
Zdrowe zakupy

wegetarianizm - wyłączenie z diety mięsa, ryb i owoców morza

weganizm - rezygnacja z wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego (nabiału, jaj, miodu)

witarianizm - spożywanie wyłącznie surowych pokarmów, nie podlegających obróbce termicznej powyżej 50°C

Mimi Kirk z Los Angeles (USA) w tym roku będzie obchodziła 77 urodziny. Mało kto w jej wieku może pochwalić się równie smukłą sylwetką, olśniewającą urodą i witalnością. Czemu zawdzięcza to, że w jej przypadku czas jakby się zatrzymał?

Piękna blondynka od kilkudziesięciu lat jest wegetarianką. Zupełnie zrezygnowała z mięsa około trzydziestki. Kilka lat temu postanowiła zostać weganką, a teraz jest już na etapie witarianizmu i spożywa wyłącznie produkty surowe, nie podlegające obróbce termicznej powyżej 50°C.

Jak babcia została miss vege?

Na świecie zrobiło się o niej głośno, kiedy wygrała konkurs organizowany przez PETA na najpiękniejszą wegetariankę po 50 roku życia. Miała wtedy ponad 70 lat i w cuglach pokonała dużo młodsze od niej konkurentki.

Wzbudziło to nie tylko zainteresowanie mediów amerykańskich, ale i prasy oraz stacji telewizyjnych z innych krajów. Szczególną popularnością cieszy się w Niemczech, gdzie jej poradniki okupują czołowe pozycje na liście bestsellerów.

Wegańska staruszka

Mimi prowadzi własny kanał na YouTube, w którym zdradza tajniki swojej codziennej diety, odmładzających koktajli  i przepisów w stylu raw. Jest matką trzech córek, ma wnuki, a całkiem niedawno została nawet... prababcią!

Jej historia inspiruje ludzi na całym świecie. Odrzucenie pokarmów wysokoprzetworzonych, glutenu i produktów z białej mąki oraz rafinowanego cukruprzyniosło w jej przypadku olśniewające efekty. Urody i zdrowia mogą jej zazdrościć nie tylko rówieśnicy, ale i dużo młodsi ludzie.

Wszystkim babciom z okazji ich święta życzymy, żeby ich druga młodość biła takim blaskiem jak Mimi Kirk. Może warto wziąć przykład z tych, którzy dzięki zdrowej diecie opartej na świeżych produktach są wolni od chorób i cieszą się życiem do późnej starości?

Zobaczcie, co babcia Mimi ma w lodówce!

 

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT