Jesteś terapeutą?

Kawa poprawia nastrój

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Institute for Scientific Information on Coffee na próbie ponad 5 tys. respondentów powyżej 18. r.ż. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Finlandii, Niemiec i Polski, określono, w jaki sposób pandemia i wynikające z niej obostrzenia wpłynęły na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Artykuł na: 2-3 minuty psychologia psychika
Zdrowe zakupy

Niemal połowa respondentów z Włoch i Polski podkreśliła, że picie kilku filiżanek kawy dziennie poprawiało im nastrój. 44% przyznało, że codzienne wygospodarowanie czasu na delektowanie się kilkoma filiżankami kawy bardzo im pomagało. Natomiast zdaniem 28% badanych kawa pomogła im zmotywować się do aktywności fizycznej i zwiększyła wydolność ich organizmu.

W czasie lockdownu połowa kawoszy zwiększyła spożycie kawy. Było to szczególnie widoczne we Włoszech, gdzie więcej kawy wypijała ponad połowa badanych (52%). Dla porównania: w Finlandii było to 33%, w Niemczech 39%, w Polsce 44%, a w Wielkiej Brytanii 38%. Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) bezpieczne dla zdrowia, dzienne spożycie kofeiny to ok. 3-5 standardowych filiżanek kawy.

Bibliografia
  • www.censuswide.com Progress in Neuro-Psychopharmac
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny