Jesteś terapeutą?

"Medyczny Oskar" dla Polaków!

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej wyróżniło operację przeprowadzoną przez zespół chirurgów z Gliwic pod kierownictwem prof. Adama Maciejewskiego. Spośród około 300 prac (prezentacji z zabiegów i operacji) z całego świata to właśnie ta zgłoszona przez gliwickich chirurgów zaowocowała nagrodą w konkursie Best Reconstruction Of The Year w kategorii Best Case, zdobywając niemal wszystkie głosy Towarzystwa.

23 styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty technologia
Zdrowe zakupy

W dniach 14-17 stycznia 2017 miało miejsce przyznanie prestiżowych nagród Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej (American Society for Reconstructive Microsurgery) za 2016 rok, nazywanych "medycznymi Oskarami"1. Zespół prof. Adama Maciejewskiego odebrał nagrodę w kategorii Best Case za przeprowadzony w 2015 roku złożony przeszczep gardła, tchawicy, krtani, przełyku, tarczycy z przytarczycami, mięśni szyjnych i skóry przedniej ściany szyi. Ta przełomowa na skalę światową operacja zagwarantowała Polakom 93% głosów Towarzystwa.

Nie jest to pierwszy sukces zespołu prof. Maciejewskiego. Wcześniejsze jego operacje również zyskały uznanie Towarzystwa, zapewniając mu w poprzednich latach kolejno trzecie, drugie i pierwsze miejsce2.

Prof. Adam Maciejewski na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej Gliwickiego Oddziału Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za swoją działalność na rzecz rozwoju medycyny i transplantologii3.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Kliniki Chirurgii Onkologicznej.

Bibliografia

  1. http://www.microsurg.org/events/best-casebest-save/
  2. http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/nagroda-amerykanskiego-towarzystwa-chirurgii-rekonstrukcyjnej-i-mikrochirurgii
  3. https://www.gliwice.eu/aktualnosci/miasto/lekarze-z-gliwic-najlepsi
Wczytaj więcej
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT