Jesteś terapeutą?

Implantologia - co warto o niej wiedzieć?

Implantologia jest najnowocześniejszą dziedziną stomatologii, która pozwala na zastąpienie ubytków odpowiednio przygotowanymi, sztucznymi zębami. Cieszy się wielką popularnością ze względu na swój elegancki wygląd oraz szereg cech, pożądanych przez pacjentów. W poniższym artykule spróbujemy je pokrótce przedstawić.

04 maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut zęby
Zdrowe zakupy

Jak zbudowane są implanty zębowe?

Implanty zębowe składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to tytanowy wszczep, który umieszczany jest w miejscu naturalnego występowania korzenia zębowego. Zastępuje go, pozwalając na utrzymanie zęba w prawidłowym położeniu. Wrastając w kość, sprawia, że ząb staje się bardzo stabilny i stanowi idealne uzupełnienie powstałego ubytku.

Drugą częścią implantu jest ceramiczna korona, która ma za zadanie wypełnić lukę pomiędzy zębami. Jest dopasowywana do miejsca, w którym się znajdzie, dzięki zaawansowanym technikom badań i modelowania, co przekłada się na dokładne wypełnienie ubytku.

Kiedy stosuje się implanty?

Implanty zębowe stosuje się u osób, które z jakiegoś powodu straciły część swoje uzębienie. Zazwyczaj wykorzystywane są, jeśli ubytek, który nastąpił z powodu choroby czy urazu bardzo istotnie zmienia wygląd i oszpeca daną osobę.

Implanty mogą być jednak stosowane także wtedy, kiedy powstały ubytek przyczynia się do podrażnienia na przykład języka, który zahacza o sąsiednie zęby.

Warto przy tym zauważyć, że implanty mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku pojedynczych zębów, jak i całego ich szeregu.

Dlaczego implanty to dobre rozwiązanie?

Implanty są bardzo dobrym i często wybieranym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i doskonałe właściwości mechaniczne. Sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji tak samo dobrze, jak naturalne zęby. Co więcej, również ich wygląd jest niezwykle elegancki i pozwala na usunięcie nieestetycznych przerw w uzębieniu.

Implanty są także dobrym rozwiązaniem ze względu na zdrowie jamy ustnej. Powstały ubytek przyczynia się bowiem do poluzowania sąsiadujących zębów i może sprawić, że będą one bardziej podatne na przechylanie. Implant zapewnia im klasyczną stabilność i chroni przed przesuwaniem. Jednocześnie zapobiega dostawaniu się resztek pokarmu do zagłębienia powstałego na skutek ubytku.

Oczywiście implanty są też atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na swój wygląd, który zapewnia estetykę jamy ustnej i poprawia samopoczucie pacjenta.

Wstawianie implantu zębowego

Zabieg wykonania implantu odbywa się w kilku etapach i musi przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Ofertę implantów posiada między innymi gabinet dentystyczny Koszalin - La Dentica, który specjalizuje się w wielu dziedzinach stomatologii, w tym właśnie implantologii. Dzięki temu decydują się na takie uzupełnienie ubytku, można mieć pewność, iż będzie ono miało najwyższą jakość.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny