Jesteś terapeutą?

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Wśród wielu substancji istnieje pewna grupa, której obecność w naszych komórkach jest szczególnie istotna. Warunkują one prawidłową aktywność mitochondriom uczestnicząc w produkcji energii niezbędnej do niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

18 wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut długowieczność
Zdrowe zakupy

Substancje te przyczyniają się też do utrzymania stabilności błon komórkowych i mają swój udział w mechanizmach zwalczania wolnych rodników. Wszystkie te zadania spełniają mitoceutyki czyli substancje mitochondrialne, a zaliczamy do nich:

  • trzy enzymy obronne - GPX (peroksydazę glutationową), KAT (katalazę), SOD (dysmutazę ponadtlenkową) będące pierwszorzędną i najlepszą defensywą w walce z wolnymi rodnikami,
  • koenzym Q10 czyli zasadniczy element oddychania wewnątrz komórkowego,
  • karnitynę niezbędną w procesie produkcji energii z kwasów tłuszczowych,
  • glutation i kwas alfa-liponowy bardzo istotne przeciwutleniacze,
  • kwasy tłuszczowe omega-3 budujące membranę mitochondrialną,
  • magnez stanowiący kofaktor procesów energetycznych,
  • pierwiastki śladowe - chrom, cynk, mangan, selen, które są niezbędną częścią mitochondrialnej machiny,
  • witaminy bioenergetyczne: B2, B3, B12, D3 i C czyli fundament działania mitochondriów.

Jeśli dostarczymy organizmowi ich odpowiednie ilości nasze centra energetyczne będą pracować na najwyższych obrotach, a to oznacza, że będziemy cieszyć się zdrowiem. W momencie jakichkolwiek odchyleń od normy choćby jednej z nich może dochodzić do wielokierunkowych zaburzeń.

Zadbaj o odpowiedni poziom substancji mitochondrialnych w organizmie

fot. Archiwum

Wielu z nas w konsekwencji nieodpowiedniego trybu życia m.in. palenia papierosów, nadużywania leków, długotrwałego obciążenia fizycznego i psychicznego, złej diety, ale także uwarunkowań genetycznych i zanieczyszczenia środowiska jest narażonych na niedobory substancji mitochondrialnych. Bez ich obecności mitochondria nie tylko pozbawione są niezbędnych substratów w procesach syntezy energii, ale również ochrony przed szkodliwymi czynnikami.

Cały organizm wówczas zaczyna stopniowo tracić siły, a ostatnimi rezerwami próbuje sprostać swoim zadaniom. Zaczyna się pojawiać szereg różnego rodzaju zaburzeń takich jak bóle głowy, migrena, nadwaga, ogromne wyczerpanie, zgaga, nadciśnienie, osłabienie, skurcze mięśni, kamienie żółciowe, depresje, kołatanie serca, zespół wypalenia, problemy ze snem, częste infekcje, problemy trawienne, cukrzyca i wiele innych włącznie z bardzo ciężkimi chorobami. Na szczęście nasz organizm posiada niezwykłe umiejętności regeneracyjne, również w odniesieniu do mitochondriów. Podstawą jest przywrócenie równowagi substancji mitochondrialnych.

Nie jest to możliwe tylko i wyłącznie poprzez zmianę diety, choć jest to bez wątpienia także jedna z kluczowych kwestii. Niezbędna jest suplementacja. Należy jednak pamiętać, że musi ona zostać ukierunkowana na mitochondria, a tylko mitoceutyki® MSE dają taką gwarancję. Zostały one opracowane tak, aby w sposób natychmiastowy docierały do miejsca swojego przeznaczenia, czyli mitochondriów.

Wyróżniają się one najczystszą postacią i wysokim stężeniem. Każda z nich została stworzona tak, aby swoją formą była jak najbliższa naturalnej substancji i dzięki temu miała najlepszą przyswajalność. Pozwala to na skuteczne i szybkie pokrycie niedoborów danego składnika przy zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest również działanie profilaktyczne szczególnie w okresach wszelkiego rodzaju przesileń, a stosowanie mitoceutyków® stanowi dobre rozwiązanie również i w tym przypadku.

Witamin i składników mineralnych nie należy traktować tylko jako mało znaczącego dodatku wspomagającego, a w procesie powrotu do zdrowia i jego utrzymania odkładać ich uzupełnienie na dalszy plan. Pokrycie niedoborów powinno stanowić pierwszorzędną i podstawową kwestię. Biorą one przecież udział we wszystkich procesach zachodzących w organizmie i koordynują ich przebieg. Mitoceutyki® to zespół substancji szczególnie potrzebnych, gdyż stanowią swoiste paliwo dla mitochondriów, które są składową wszystkich naszych komórek  i napędzają do działania cały organizm.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT