Jesteś terapeutą?

Nowy trend: woda z zasadami

Świat zachwycił się jonizowaną wodą alkaliczną. Neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników, chroni przed starzeniem organizmu, a jej zasadowy odczyn sprawia, że znakomicie oczyszcza organizm z toksyn i ułatwia utrzymanie jego równowagi kwasowo-zasadowej. Nic dziwnego, że hollywoodzkie gwiazdy nie piją już nic innego...

31 sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut długowieczność dieta
Zdrowe zakupy

Wszyscy chcemy być zdrowi. Staramy się dbać o właściwe pożywienie, ćwiczyć i stosować się do zaleceń lekarzy. Nie zawsze jednak mamy wpływ na szkodliwy wpływ czynników środowiska. Stres, zanieczyszczenia, niedobór snu i zbyt szybkie tempo życia sprawiają, że cierpi na tym nasz organizm. Mimo że z racji postępu naukowego teoretycznie wiemy więcej o tym, co może nam szkodzić, to jednak nie zawsze jesteśmy w stanie bronić się przed niekorzystnymi czynnikami otaczającego nas środowiska.

Jedną z głównych przyczyn starzenia się organizmu jest odwodnienie. Składamy się prawie w 70% z wody, która wchodzi w skład niemal każdego płynu ustrojowego w naszym ciele – śliny, żółci czy kwasów żołądkowych. Każdego dnia powinniśmy spożywać około 2-3 litrów płynów. Nierzadko nawet duże ilości wody nie są w stanie zapewnić nam właściwego nawilżenia. Dlaczego?

Okazuje się, że jakość spożywanej wody ma niezwykle istotne znaczenie już na etapie komórkowym. Im lepiej zostanie wchłonięta przez pojedyncze komórki, tym bardziej nawodnione będzie nasze ciało, wskutek czego ulegnie spowolnieniu proces starzenia się całego organizmu i nie dojdzie do uszkodzeń prowadzących do rozwoju chorób cywilizacyjnych – nowotworów, cukrzycy oraz schorzeń kardiologicznych.

Podczas procesu jonizacji struktura wody zmienia się w taki sposób, że jest łatwiej wchłaniana przez komórki, ponieważ jej klastry składają się z mniejszej ilości cząstek. Uczeni zaobserwowali, że już w ciągu jednej minuty od spożycia alkalicznej wody jonizowanej – jest ona w stanie przeniknąć do płynu mózgowo-rdzeniowego, co pozwala nam się lepiej skoncentrować i ułatwia myślenie. Badania naukowe wskazują, że po 15 minutach od wypicia zjonizowanej wody zmniejsza się gęstość krwi.

Picie wody jonizowanej to optymalny sposób na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i detoksykację całego organizmu. Skutki jej spożywania mają rewelacyjny wpływ na ustrój wewnątrzkomórkowy i dostarczenie nam niezbędnych mikroelementów alkalicznych.

Nietrudno się dziwić, że ostatnio coraz częściej można spotkać zwolenników wody zasadowej nie tylko wśród celebrytów, ale także wśród sław światowego formatu. Do spożywania wody alkalicznej zachęca Barack Obama, Bill Clinton, Oprah Winfrey, Madonna czy Bill Gates.

 

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny