Jesteś terapeutą?

Niebieskie światło poprawia nastrój

Nic Ci się nie chce, nie masz siły do pracy, nie możesz się skupić? Włącz niebieskie światło! Naukowcy przekonują, że częstotliwość tego koloru może stymulować naszą uwagę.

03 marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty psychika mózg relaks
Zdrowe zakupy

Badania naukowe potwierdzają, że praca przy niebieskim świetle przez 6 godzin dziennie poprawia naszą koncentrację i skraca czas reakcji mózgu na bodźce. Dzięki temu czujemy się mniej zmęczeni i ospali.

Światło o krótkich falach lub niebieskim kolorze sprawia, że ludzie w nocy lepiej śpią, a ich sen przebiega bez zakłóceń. Okazuje się, że w ciągu dnia barwa ta pomaga nam się również rozbudzić.

Naukowcy z Brigham and Women’s Hospital na podstawie obserwacji 16 ochotników, którzy zgłosili się do badania, przetestowali aktywność wybranych obszarów mózgu podczas ekspozycji na niebieskie światło. Uzyskane wyniki porównali z rezultatami osiągniętymi przez ludzi stymulowanych światłem zielonym.

Badacze zaobserwowali zmiany w mózgu, które potwierdzają wzrost aktywności w rejonach odpowiedzialnych za uwagę i koncentrację. Okazało się, że tylko niebieski kolor ma pozytywny wpływ na procesy zachodzące w obszarach kontrolujących nasz nastrój. Udowodniono także, że barwa ta może pomóc pokonać depresję sezonową.

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT