Jesteś terapeutą?

Życie po własnej śmierci

Naukowcy są przekonani, że umysł może przetrwać dłużej niż 30 sekund od momentu zatrzymania pracy serca. Najnowsze badanie udowadnia jednak, że człowiek jest w stanie odczuwać jeszcze kilka minut po śmierci.

03 listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty mózg
Zdrowe zakupy

Wiele osób, które przeżyły reanimację, twierdzi, że w tym czasie widziało jasne światła albo przewodnika bądź niejako wypływali pod sufit, skąd mogli obserwować pracę personelu medycznego wokół ich ciała.

Jest znany przykład 57-letniego pracownika socjalnego, który zmarł na stole operacyjnym. Po przywróceniu czynności życiowych i przebudzeniu dokładnie opowiedział wszystko, co się działo na sali, co więcej - personel medyczny potwierdził, że jego opis zgadza się z rzeczywistością. Pacjent ów powiedział, że słyszał również dwa sygnały dźwiękowe z maszyny monitorującej. Dźwięk taki wydaje maszyna w odstępach trzyminutowych. Dzięki temu naukowcy wiedzą, że był "martwy" od 3 do 6 minut.

Naukowcy z Southampton University przeprowadzili badanie, w którym przeanalizowali 2060 przypadków z zatrzymaniem krążenia, kiedy pacjenci "nie żyli" przez trzy minuty lub dłużej. Aż 46% badanych potwierdziło, że odczuwało świadomość nadal po swojej śmierci.

Niektórzy doświadczają własnej śmierci. Takie wnioski wyciągnęli naukowcy z głównego badania. Doświadczenia bliskiej śmierci (NDEs - near-death experiences) oraz stanu bycia poza ciałem (OBEs - out-of-body experiences) są jak najbardziej prawdziwe i dzieją się, kiedy ciało fizycznie nie żyje.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT