Jesteś terapeutą?

Miedź przeciwdrobnoustrojowa Cu+ na Targach Medica

Polskie Centrum Promocji Miedzi we współpracy z Copper Alliance promuje dotykowe powierzchnie z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ podczas największych na świecie targów sprzętu medycznego Medica 2014.

02 grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut technologia odporność infekcje medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Stoisko Centrum Promocji Miedzi na Targach Medica

Sala dla pacjentów, łazienka oraz pokój pielęgniarski, wyposażone w powierzchnie dotykowe z miedzi Cu+, a konkretnie z różnego rodzaju stopów miedzi, o szerokiej palecie barw.

"Miedziany szpital" prezentowany na tegorocznych targach sprzętu medycznego Medica ma za zadanie pokazać możliwości poprawy kontroli zakażeń poprzez zastosowanie sprzętu medycznego, akcesoriów drzwiowych i meblowych z miedzi przeciwdrobnoustrojowej.

Odwiedzając Targi Medica można było zobaczyć szereg kluczowych elementów z miedzi, które są dostępne na rynku, w tym m.in. poręcze łóżek, stoliki przyłóżkowe, stojaki na kroplówki, elementy armatury sanitarnej, włączniki światła, poręcze, akcesoria drzwiowe i okienne, stetoskopy oraz klawiaturę komputerową.

Dlaczego miedź przeciwdrobnoustrojowa?

Około czterech milionów ludzi w Unii Europejskiej zapada każdego roku na infekcje związane z opieką zdrowotną, z których 37 tysięcy umiera. Miedź przeciwdrobnoustrojowa zabija drobnoustroje powodujące te infekcje.

Zakażenia związane z opieką zdrowotną (HAI) stanowią znaczne obciążenie socjoekonomiczne dla ludzi we wszystkich regionach świata. W Zjednoczonym Królestwie każdego roku na zakażenia szpitalne zapada 300 tysięcy osób, z których blisko 5 tysięcy umiera.

Oprócz niewymiernych kosztów personalnych tamtejszy Krajowy Urząd Statystyczny (Office for National Statistics) szacuje, że bezpośrednie koszty zakażeń związanych z opieką zdrowotną wynoszą 1 miliard GBP rocznie. Zakażenia te powodowane są głównie przez mikroorganizmy takie jak gronkowiec złocisty (określany skrótem MRSA) i beztlenowce C. difficile, rozwijające się na przedmiotach, które codziennie dotykamy. Organizmy odporne na antybiotyki rozprzestrzeniają się ze środowiska zakładów opieki zdrowotnej do szkół, domów i środków komunikacji publicznej.

Niezależnie od dynamicznych kampanii propagujących mycie rąk i rutynowe czyszczenie, częstość występowania zakażeń jest nadal niedopuszczalnie wysoka; należy uczynić więcej, aby obniżyć ryzyko zakażenia i zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta.

Miedź przeciwdrobnoustrojową - nowa broń w walce z mikroorganizmami powodującymi te śmiertelne zakażenia

Wykazano, że przy swoim szerokim spektrum skuteczności i dużej szybkości działania, miedź przeciwdrobnoustrojowa zabija drobnoustroje chorobotwórcze w środowisku laboratoryjnym i klinicznym, w znacznym stopniu i w sposób ciągły eliminując bakterie. Dane z ostatnich badań klinicznych wskazują, że najważniejsze powierzchnie dotykowe wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej zmniejszają ryzyko zakażenia pacjenta. Dowiedziono, że tego rodzaju produkty przeciwdrobnoustrojowe, stanowiąc część architektury i wyposażenia szpitalnego, mogą poprawić profilaktykę i kontrolę zakażeń w szpitalach.

Miedź przeciwdrobnoustrojowa jest jedynym materiałem stosowanym do wyrobu powierzchni dotykowych którego skuteczność została niezależnie zweryfikowana przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), która potwierdza stwierdzenie ciągłej eliminacji w ciągu dwóch godzin kontaktu więcej niż 99,9% bakterii powodujących zakażenia nabywane w zakładach opieki zdrowotnej (HCAI).

Zostało także naukowo dowiedzione, że miedź Cu+ jest najbardziej skuteczną powierzchnią dotykową, co zapoczątkowało globalną kampanię na rzecz stosowania tego materiału do zwalczania drobnoustrojów powodujących infekcje w zakładach opieki zdrowotnej, środkach komunikacji publicznej, instytucjach edukacyjnych i innych.

Trzy główne właściwości miedzi przeciwdrobnoustrojowej powodują, że jest ona najbardziej skutecznym materiałem na powierzchnie dotykowe:

Zabija drobnoustroje w sposób ciągły

  • Dowiedziona skuteczność przeciwdrobnoustrojowa znacznie lepsza niż powłok zawierających srebro;
  • Udowodniono, że w sposób ciągły zabija drobnoustroje;
  • Jedyna przeciwdrobnoustrojowa powierzchnia dotykowa z materiału stałego zatwierdzona przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA).

Miedź Cu+ nigdy nie ulega zużyciu

  • Ciągłe działanie przeciwdrobnoustrojowe;
  • Pozostaje skuteczna nawet po wielokrotnym ścieraniu na sucho i na mokro i po powtórnym skażeniu; Naturalne utlenianie nie wpływa niekorzystnie na skuteczność.

Miedź przeciwdrobnoustrojowa jest bezpieczna w użyciu

  • Nie jest szkodliwa dla ludzi lub środowiska;
  • Samoistnie przeciwdrobnoustrojowa, bez dodatku chemikaliów;
  • W pełni powtórnie przetwarzalna.

 

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT