Jesteś terapeutą?

Zjonizowana woda alkaliczna niszczy wolne rodniki

Wiek w paszporcie i wiek biologiczny to całkiem dwie różne rzeczy. Zdrowy, cieszący się życiem 90-latek, na pewno czuje się młodszy niż schorowany 50-latek.

07 sierpień 2014
Artykuł na: 4-5 minut antyoksydanty długowieczność
Zdrowe zakupy

Wiek w paszporcie i wiek biologiczny to całkiem dwie różne rzeczy. Zdrowy, cieszący się życiem 90-latek na pewno czuje się młodszy niż schorowany 50-latek. Główną przyczyną przedwczesnego starzenia się jest działalność wtórnych wolnych rodników. Atakują one zdrowe komórki, niszczą tkanki. Konsekwencją jest stres oksydacyjny i zakwaszenie organizmu. Z wiekiem organizm kwaśnieje, utlenia się, staje się bardziej podatny na choroby. W tej sytuacji pomocne są substancje nazywane przeciętnie przeciwutleniaczami. Najbardziej znane z nich to witamina C i E. Przeciwutleniacze niszczą wolne rodniki, tym samym zmniejszając ich wpływ na ciało.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że woda uzdatniona podczas pewnych procesów także może mieć właściwości przeciwutleniające. Jednym z takich procesów jest jonizacja. Naukowcy Japońscy wykazali, że zjonizowana woda alkaliczna jest bardzo mocnym przeciwutleniaczem. Przeprowadzane badania wielokrotnie potwierdziły pozytywny wpływ zjonizowanej wody alkalicznej zwłaszcza u osób z chorobami cywilizacyjnymi (cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, choroby nowotworowe). To nie jest przypadek.

Przyczyną chorób cywilizacyjnych jest styl życia i odżywania się, zbyteczne spożycie substancji wręcz szkodliwych, zanieczyszczone środowisko, stres. Wszystko to powoduje, że w organizmie wytwarzają się zbyteczne ilości wolnych rodników, które komórka po komórce powoli nas zabijają.

Zjonizowana woda alkaliczna jest mocnym przeciwutleniaczem (można to zmierzyć zwyczajnym miernikiem ORP), więc niszczy wolne rodniki. Co z tego wynika? Mniej wtórnych wolnych rodników znaczy, mniejszą możliwość uszkodzenia zdrowych komórek.

Uszkodzone komórki giną, albo jeszcze gorzej: zwyradniają się. Przestają robić to, co miały według programu genetycznego. Wiele badań rozpoczynają się choroby nowotworowe. Zjonizowana woda alkaliczna jest mocnym przeciwutleniaczem (można to zmierzyć zwyczajnym miernikiem ORP), więc niszczy wolne rodniki. Co z tego wynika? Mniej wtórnych wolnych rodników znaczy, mniejszą możliwość uszkodzenia zdrowych komórek. Zjonizowana woda alkaliczna ma także inne właściwości pozytywne, różne od zwykłej wody.

Zjonizowana woda alkaliczna ma zasadowe pH. Większość substancji, które spożywamy jest kwasotwórcze, więc zwiększa kwasowość organizmu. Zjonizowana woda alkaliczna równoważy wpływ produktów kwasotwórczych i zwraca bilans kwasowo-zasadowy organizmu. Jak ważny jest ten bilans? Każda tkanka ma odpowiednie pH. pH krwi jest zawsze w przedziale 7,35-7,45. Nawet minimalne odejście od tej normy znaczy nieminione problemy zdrowotne.

Jeżeli pH krwi zmniejszy się do 6,9 to prowadzi do śmierci. Każdy płyn organizmu ma normę pH i nie może spoza niej wyjść. Woda jonizowana z powodu mniejszego napięcia powierzchniowego i odpowiedniej struktury lepiej nawilża organizm. Woda, którą pijemy na wprost wpływa na parametry płynów organizmu. Więc jak jest alkaliczna i przeciwutleniająca to służy długowieczności i zdrowiu. Górskie źródła i strumienie często mają wysokie pH alkaliczne i przeciwutleniające właściwości. Może to i jest przyczyną zdrowia i długowieczności ludzi z gór?

Wczytaj więcej
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT