Jesteś terapeutą?

Herbaty ziołowe, które dobroczynnie wpływają na włosy, skórę i paznokcie

Herbata ziołowa jest bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych przez nas napojów. Jest smaczna, zdrowa, dobrze sprawdza się zarówno na rozgrzanie w środku zimy, jak i na ochłodę podczas letnich upałów, jeśli dodamy do niej kostki lodu. Jednak warto po nią sięgnąć nie tylko ze względu na smak. Jest również doskonałą propozycją dla każdego, kto chciałby utrzymać swoje ciało w dobrym zdrowiu i z pięknym wyglądem.

22 kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna zioła
Zdrowe zakupy

Składniki, które mają szereg właściwości zdrowotnych

Na początek warto zauważyć, że zioła stosowane są przez ludzi od wieków. Nasi przodkowie używali ich jako lekarstwa na każdą dolegliwość, gdyż były jedyną, naturalną formą obrony przed schorzeniami. Z czasem ustąpiły miejsca nowoczesnym substancjom farmaceutycznym, ale nie oznacza to, że straciły swoje właściwości. Wręcz przeciwnie - również dziś mogą przysłużyć się naszemu zdrowiu.

Decydując się na stosowanie ziół, warto pamiętać, że każde z nich posiada cały szereg właściwości, którymi będzie oddziaływać na nasz organizm. Dlatego warto sięgnąć po te, które mają sprawdzone i kompleksowe działanie, co wspomoże ogólną pracę ciała i różnych jego układów.

Skóra, włosy i paznokcie - pierwsze wskazówki tego, jak się czujemy

Bez wątpienia zauważasz, że ogólny stan zdrowia bardzo mocno wpływa także na stan skóry, włosów i paznokci. Często po ich osłabieniu lub pojawieniu się niechcianych przebarwień można rozpoznać pierwsze symptomy niedoborów czy choroby, zanim jeszcze pojawią się poważniejsze problemy. Jednocześnie, odbudowa ich kondycji może okazać się procesem trudnym i długotrwałym.

Dlatego dobrym pomysłem może być wykorzystanie napojów, które wspomogą regenerację i chronią przed dalszymi uszkodzeniami. Idealnym wyborem jest w tym przypadku matcha, która zawiera ponad 100 razy więcej przeciwutleniaczy niż klasyczna, zielona herbata. Z tego względu sprawdza się jako napój ochronny, który broni organizm przed wolnymi rodnikami, odpowiadającymi za uszkodzenia i proces starzenia się.

Zaciekawiło cię jej działanie? Więcej informacji na jej temat znajdziesz w artykule "Matcha - co to i czy warto ją pić?" na stronie ohmadame.pl.

Rodzime zioła na włosy, skórę i paznokcie

Matcha to propozycja dla każdego, komu zależy na zatrzymaniu uszkodzeń związanych z wiekiem i regeneracji. Jednak nie tylko ona może pozytywnie wpływać na stan skóry, włosów i paznokci. Również nasze, rodzime zioła, spożywane w formie smacznych herbat, będą się do tego doskonale nadawać.

Pierwszym ziołem, które przychodzi na myśl, gdy mowa o naszym wyglądzie, jest skrzyp. Roślina ta zawiera dużą ilość krzemu, który jest składnikiem budulcowym skóry, włosów i paznokci. Również inne składniki w nim zawarte wspomagają ich kondycję, dlatego warto sięgnąć po napary oraz płukanki do włosów z tego zioła.

Kolejnym przykładem może być pokrzywa, która jest łatwo dostępna i bardzo bogata w składniki odżywcze. Co więcej, działa pozytywnie jako napar oraz płukanka, odbudowując włosy, paznokcie i skórę już w ciągu kilku tygodni.

Trzecim ziołem, o którym nie można nie wspomnieć, jest szałwia. Często dodawana jest do odżywek do włosów, płukanek lub szamponów, ale warto także stosować wewnętrznie napary z tej rośliny. Są aromatyczne i smaczne, a oprócz poprawy kondycji skóry i jej wytworów, wpłynie pozytywnie także na odporność organizmu oraz zapobiegnie infekcjom dróg oddechowych.

Więcej informacji na temat wspomnianych, jak i innych ziół, możesz znaleźć pod w tekście portalu bellaplace.pl ”Top 5 ziół, które mają zbawienny wpływ na kondycję włosów”.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny