Jesteś terapeutą?

Joga twarzy: odmładzająca gimnastyka

Seria holistycznych ćwiczeń nie tylko odmładza ciało, ale również twarz! Odpowiednio zastosowane techniki mogą poprawić jędrność, nadać skórze blasku i wygładzić istniejące zmarszczki!

02 czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut długowieczność ruch skóra medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Joga potrafi przyspieszyć procesy odchudzania i oczyścić organizm z toksyn. Wpływa na dobre samopoczucie pozostawiając ciało wyszczuplone i ujędrnione. Okazuje się, że może też poprawić kondycję skóry twarzy nadając jej młody wygląd.

Współczesne życie w biegu oraz ilość toksyn znajdujących się w powietrzu zmuszają nas do stosowania różnorodnych kosmetyków. Jednak to za mało, aby utrzymać zdrowie. Ruchu potrzebuje całe ciało, również twarz. Joga twarzy to rodzaj ćwiczeń, które mają na celu ujędrnić skórę, poprawić krążenie, a także wygładzić zmarszczki odejmując nam kilka lat.

Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można gimnastykować jak każde inne mięśnie. Regularny masaż i konkretne ćwiczenia gwarantują prawdziwy lifting. W przypadku jogi twarzy nie potrzeba żadnego sprzętu - wystarczy dobrze opanować odpowiednie grymasy, które napinają mięśnie i naciągają skórę. Jednym ze skuteczniejszych ćwiczeń jest wzmocnienie szyi oraz brody. Ćwiczenie polega na przekręceniu głowy w prawo i uniesieniu podbródka. Należy spojrzeć w sufit i rozchylić usta, a następnie dotknąć językiem górnego podniebienia. Procedurę należy powtórzyć 3-4 razy na każda stronę. W tej pozycji ćwiczy się wszystkie mięśnie dolnej części twarzy.

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonywać ćwiczenia regularnie. Prawidłowa gimnastyka twarzy zapewni nie tylko relaks, ale również odpowiednie napięcie skóry. Efekty można zobaczyć już po około 2-3 tygodniach ćwicząc co najmniej 5-10 minut dziennie.

Podstawą jogi jest relaks, ważne jest zatem aby przed rozpoczęciem ćwiczeń odpowiednio się rozluźnić. W przypadku jogi twarzy ćwiczenia polegają na robieniu "odpowiednich min" powodując rozkurczanie i napinanie mięśni. Ćwiczenia zawsze należy poprzedzić delikatnym masażem opuszkami palców, by rozluźnić mięśnie i przygotować je na wysiłek. Warto posmarować skórę oliwką lub delikatnym kremem. Na początku najlepiej wykonywać ćwiczenia przed lustrem.

Jeśli nie mieliśmy nigdy do czynienia z jogą, najlepiej rozpocząć ćwiczenia od pracy z instruktorem - źle wykonane mogą nawet pogłębić zmarszczki. Dodatkowo instruktor oceni, które partie twarzy wymagają treningu i jakie ćwiczenia są właściwe dla nas, a jakich nawyków unikać.

Już 30 min ćwiczeń dziennie przez 20 tygodni poprawia wygląd twarzy!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5885810/

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT