Jesteś terapeutą?

Wypadające włosy? Pomoże... lek na osteoporozę

Przeprowadzając badania nad lekiem mającym chronić przed osteoporozą, naukowcy odkryli, że stymuluje on porost włosów.

21 maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty włosy i paznokcie
Zdrowe zakupy

Cyklosporyna A, lek immunosupresyjny, udowodniła już swoją skuteczność w hamowaniu reakcji układu odpornościowego u pacjentów z chorobami immunologicznymi i po przeszczepach. Badanie ekspertów z Uniwersytetu w Manchesterze miało wykazać, czy stosowanie cyklosporyny A w terapii osteoporozy nie spowoduje działań niepożądanych. Okazało się, że jednym z niezamierzonych efektów jest stymulacja porostu włosów.

Lekarstwo ma hamować aktywność białka SFRP1, które wpływa na pracę różnych tkanek organizmu, w tym skóry, prowadząc do wypadania włosów. Brytyjscy naukowcy chcą więc przeprowadzić nowe badanie nad cyklosporyną A, całkowicie poświęcone jej roli jako potencjalnemu lekarstwu na wypadanie włosów.

Łysienie androgeniczne to zjawisko polegające na znacznej utracie włosów na głowie. Może dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka leków hamujących nadmierne wypadanie włosów, jednak ich stosowanie wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych. Inną możliwą kuracją jest przeszczep włosów.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT