Jesteś terapeutą?

Jagody i gorzka czekolada pomagają zachować młody wygląd

Zdaniem naukowców włączenie tych dwóch składników w dietę opóźnia w czasie pojawienie się zmarszczek.

02 marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty dieta długowieczność skóra
Zdrowe zakupy

Jagody i gorzka czekolada to źródła flawonoidów - naturalnych substancji odmładzających. Wspomagają one DNA i chronią telomery przed skróceniem, w ten sposób przyczyniając się do zachowania młodości każdej komórki organizmu.

Innym bogatym źródłem flawonoidów są czerwone winogrona. Naukowcy są zatem przekonani, że umiarkowane spożywanie czerwonego wina pozwala zachować młodość na dłużej.

Zespół brytyjskich ekspertów pod kierownictwem dr Evy Latorre przeprowadził testy w laboratorium, sprawdzając potencjalny efekt odmładzający flawonoidów i resweratrolu (innej substancji występującej w winogronach, a zatem obecnej w czerwonym winie). Okazało się, że te związki organiczne nie tylko spowalniają procesy starzenia komórek, ale też mogą je odmłodzić - pozytywne efekty dało się zauważyć już po kilku godzinach!

- Kiedy zauważyłam, że niektóre z komórek na szalce stają się coraz młodsze, nie mogłam uwierzyć - powiedziała dr Latorre. - Stare komórki wyglądały jak młode. Powtórzyłam eksperyment kilkakrotnie i za każdym razem otrzymywałam taki sam wynik.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT