Jesteś terapeutą?

Supreme Balm - kosmetyk do zadań specjalnych

Supreme Balm marki Samarité to wielozadaniowy kosmetyk do zadań specjalnych. Regeneracyjny balsam, który sprawdza się przy skórze młodej i dojrzałej, bezproblemowej i tej z niedoskonałościami. Do twarzy, dłoni, stóp, ust, a nawet włosów – latem i zimą.

07 wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut skóra
Zdrowe zakupy

Skóra jest niczym papierek lakmusowy, który odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie. O zdrowiu i harmonii wewnętrznej świadczy skóra „jak u dziecka” – jedwabiście miękka, gładka, nawilżona. W jaki sposób można ją sobie zapewnić? Jakie kosmetyki stosować, żeby osiągnąć taki efekt? – Istotny dla skuteczności produktu jest inteligentny dobór składników aktywnych – mówi Barbara Zapisek, mgr Chemii i Technolog Kosmetyczny z 40- letnim doświadczeniem.

Barbara Zapisek - mgr Chemii i Technolog Kosmetyczny

Aż 33 zioła!

Barbara Zapisek poleca kosmetyki Samarité. – Ich skuteczność wynika z wieloletniego doświadczenia profesjonalnych zielarzy – mówi. – Zestaw 33 ziołowych ekstraktów, które są bazą uniwersalnych produktów marki, funkcjonuje jako całość. Mikstury zostały tak skomponowane, że jeden składnik podbija działanie drugiego, w efekcie w całym układzie zachodzi synergia. Ekspertka podkreśla, że to połączenie ziół od dawna było znane w medycynie do leczenia odleżyn, oparzeń, odmrożeń czy rybiej łuski, ponieważ powoduje bardzo intensywną regenerację tkanek. – Korzystając z wielowiekowego doświadczenia ziołolecznictwa, stworzyliśmy kosmetyk codziennego użytku, który jest prawdziwym balsamem dla skóry, szczególnie problematycznej – wyjaśnia Barbara Zapisek. –

Zastosowaliśmy aptekarską wiedzę w kosmetologii, dzięki czemu Supreme Balm Samarité jest idealny do pielęgnacji skóry atopowej, doskonale koi podrażnienia oraz ma także wiele innych zastosowań. Rekomendowany jest jako preparat do zadań specjalnych dla skóry suchej i problematycznej, która wymaga ukojenia, naprawy, a nawet redukcji: blizn, rozstępów, suchości, przebarwień, odparzeń, zrogowaceń. Ten balsam z powodzeniem zastępuje kilka kosmetyków, bo jest tak wszechstronny.

Supreme Balm marki Samarité

Nawilżenie bez wody

Supreme Balm to balsam do całego ciała, który nie zawiera wody, a przy tym błyskawicznie zespaja się ze skórą, o wiele szybciej niż zwykły balsam czy olejek. – Kosmetyk ten daje efekt "skóry dziecka", ponieważ zawiera emolient, który oprócz tego, że sam znakomicie nawilża skórę, również transportuje składniki aktywne. Tworzy tzw. okluzję wewnętrzną, to znaczy opatula od środka komórki skóry. Taki wewnętrzny opatrunek stanowi zabezpieczenie przed wysychaniem skóry – wyjaśnia technolog.

Barbara Zapisek działanie emolientu porównuje do zraszania wodą spieczonej ziemi przed podlaniem jej. Suchej ziemi nie podlejemy skutecznie, ponieważ woda spłynie po jej powierzchni. Wystarczy jednak lekko ją zwilżyć, a woda przedostanie się w głąb. – Tak samo jest z naszym balsamem, który powoduje, że powierzchnia skóry jest bardzo dobrze przygotowana do tego, by wnikały w nią składniki, które mają dobroczynne działanie na skórę – mówi. – Na efekty nie trzeba długo czekać, praktycznie są odczuwalne od razu.

Marka duży nacisk kładzie także na naturalny zapach, dlatego każdy z produktów Samarité nie zawiera syntetycznych kompozycji. – Esencjonalny aromat, m.in. nuty tymianku czy wanilii, w całości pochodzą z roślinnych ekstraktów – zapewnia ekspertka. Supreme Balm to kosmetyk z domowej apteczki, który powinien mieć każdy i sięgać po niego przy każdej okazji. Jest tylko jedna zasada: należy stosować go w niewielkiej ilości, ponieważ jest ultrawydajny. Jeżeli małą porcję balsamu rozgrzejemy w dłoniach, zwiększy swoją objętość.

Samarité SUPREME BALM
Cena rekomendowana: 89,98 zł (90 ml)
Więcej na: https://samarite.pl/

Wczytaj więcej
Nasze magazyny