Jesteś terapeutą?

Lek na potencję uszkadza oczy

Popularna niebieska tabletka może zniszczyć siatkówkę oka i wpłynąć na to, jak odbierasz kolory.

18 kwiecień 2019 Artykuł na: 2-3 minuty
libido sex leki

Cytrynian sildenafilu, substancja czynna leku na potencję, może powodować zaburzenia widzenia, co zostało już udowodnione. Dotąd jednak zmiany te uznawano za czasowe; ustępowały one samoistnie po ok. 24 godzinach.

Ale nowe badanie przeprowadzone przez specjalistów z Mount Sinai Hospital sugeruje, że zmiany w oku wynikające ze stosowania sildenafilu mogą być nieodwracalne u mężczyzn stosujących go dość często lub nawet przyjmujących dawki większe niż zalecana.

Eksperci opisali studium przypadku 31-letniego mężczyzny, który zgłosił się z objawami uszkodzenia wzroku: twierdził, że od kilku dni widzi jakby przez czerwoną mgłę. Pacjent zakupił popularny środek na potencję przez internet i regularnie zażywał zbyt wysoką dawkę.

Okazało się, że sildenafil wywołał u niego mikrouszkodzenia siatkówki oka. Po roku od nastąpienia zdarzenia, wzrok mężczyzny nadal nie działał prawidłowo.

Cat icon
Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny holistycznej
Close icon
Nasze magazyny