Jesteś terapeutą?

Kulki gejszy chronią przed kobiecymi problemami

Naukowcy udowodnili, że przyjemność z używania kulek waginalnych, nazywanych również kulkami gejszy, przekłada się na zdrowie kobiety.

20 marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty sex
Zdrowe zakupy

Noszenie kulek w pochwie stymuluje pracę mięśni Kegla, odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe ułożenie cewki moczowej i dna macicy. To zaś ma wpływ na trzymanie moczu, gęstość stolca i bolesność (lub jej brak) podczas stosunków seksualnych, a także pomaga osiągnąć orgazm wskutek zwiększenia odczuwania bodźców. Drgania kulek zmuszają mięśnie do pracy, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i silne. Ponieważ wibrowanie sprawia przyjemność, odpręża i wywołuje podniecenie, kulki mogą też być elementem gry erotycznej między partnerami.

Tak więc używanie kulek pozwala nie tylko uniknąć interwencji chirurgicznej i zabiegu wszycia taśmy podtrzymującej cewkę moczową, lecz również zwiększa przyjemność seksualną1. Podczas stosunku płciowego wyćwiczone mięśnie Kegla naprzemiennie rozluźniają się i zaciskają, co dostarcza intensywnych doznań zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Naukowcy podkreślają też, że dzięki uelastycznieniu dolnych części ciała łatwiej przeć podczas porodu, co skraca czas rodzenia. Mięśnie wzmocnione treningiem z kulkami szybciej się ponadto regenerują. Stosowanie kulek waginalnych ma sens również w okresie menopauzy, ponieważ zapobiega wiotczeniu mięśni dna miednicy, które powoduje, że kobiety odczuwają potrzebę częstego oddawania moczu i bóle lędźwiowe2.

Jak używać kulek gejszy?

Kulki gejszy składają się najczęściej z jednej lub dwóch połączonych ze sobą sznureczkiem kuleczek o średnicy od 3,5 do 4 cm (może ich być więcej). Zakłada się je podobnie jak tampon, konieczne jest więc rozluźnienie mięśni pochwy i przyjęcie odpowiedniej pozycji. Są wykonane z różnych materiałów (plastik, lateks, metal, silikon). Warto wybrać kulki z silikonu medycznego, ponieważ nie wchodzi on w reakcje ze środowiskiem pochwy. Ich umieszczenie w pochwie ułatwiają lubrykanty, które równocześnie chronią przed ewentualnymi otarciami. By odczuć poprawę, wystarczy używać kulek 15-20 minut dziennie. Zbyt długie ich noszenie może doprowadzić do nadmiernego rozbudowania mięśni Kegla i ich nieprawidłowego ułożenia. 

Bibliografia

  1. Arvonen T. et al., Neurology and Urudynamics, 20 Sept. 2001
  2. Glavind K., International Urogynecology Journal, Vol. 12, Iss. 4
Holistic Health 2/2019
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 2/2019
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 2/2019
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT