Jesteś terapeutą?

Zatrucie ołowiem przyczyną zaburzeń snu wśród dzieci

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko nie miało problemów ze snem, dbaj o to, by nie musiało wdychać spalin i jak najmniej przebywało w zanieczyszczonym środowisku, w którym unoszą się szkodliwe związki ołowiu.

14 kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty sen dziecko
Zdrowe zakupy

Zatrucie ołowiem może być jednym z powodów problemów z zasypianiem wśród najmłodszych dzieci, a także bezsenności oraz ospałości w ciągu dnia. Jego źródłem mogą być spaliny samochodowe, a także zanieczyszczenia przemysłowe oraz unoszące się w powietrzu pyły produkcyjne.

Badacze z Uniwersytetu Pensylwania odkryli, że trzy razy więcej problemów ze snem mają dzieci, które posiadają najwyższy poziom związków ołowiu we krwi.

Specjalistom udało się dojść do takiego wniosku po przeanalizowaniu zwyczajów związanych z procesem zasypiania ponad 1400 chińskich dzieci, zamieszkujących tereny o najwyższym wskaźniku zanieczyszczeń w powietrzu.

Maluchy, u których zdiagnozowano najpoważniejsze problemy z zasypianiem i zalecono im stosowanie tabletek usypiających, miały zdecydowanie wyższy poziom związku ołowiu we krwi między 3 a 5 rokiem życia w porównaniu do innych pacjentów. Podobne wyniki osiągały 6 lat później, w wieku od 9 do 11 lat.

Chociaż naukowcy już od dawna wiedzą, że związki ołowiu w organizmie mogą powodować problemy neurologiczne, to jednak odkrycie Amerykanów pozwoliło na dojście do zupełnie nowych wniosków wskazujących na to, że im wyższy wskaźnik zawartości ołowiu w krwi dzieci, tym bardziej są one narażone na zaburzenia snu.

Steam Train Fume Test from Daniel Broadway on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT