Jesteś terapeutą?

Omega-3 tłumi agresję u dzieci

Naukowcy wykazali, że zaburzenia zachowania mogą zostać złagodzone dzięki odpowiednim dawkom kwasów omega-3.

27 styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty dziecko dieta
Zdrowe zakupy

Agresywne i antyspołeczne zachowania u dzieci mogą być wyciszane przez wprowadzenie do ich jadłospisu bogatego w kwasy omega-3 oleju z ryb. Zdaniem akademików - kwasy te są pokarmem mózgu, który może mieć duży wpływ na dzieci, zwłaszcza jeśli ich dieta jest zła.

prof. Adrian Raine, autor książki Anatomia przemocy wyjaśniającej neurobiologiczne podstawy agresywnych zachowań

Badania wykazały, że olej z ryb może pomóc dorosłym, którzy dopuszczają się drobnych przestępstw i mają na swoim koncie zachowania agresywne.

Prof. Adrian Raine z Uniwersytetu Pensylwania postanowił sprawdzić, czy suplementy mogą pomóc agresywnym i aspołecznym dzieciom.

Badacz podawał setce dzieci w wieku od 8 do 16 lat napoje zawierające 1 g kwasów omega-3 codziennie przez pół roku, a kolejnym stu napój bez oleju z ryb (jako placebo).

Po upływie 6 miesięcy w obu grupach odnotowano mniej zachowań agresywnych i antyspołecznych. Jednak po upływie roku tylko dzieci z grupy omega-3 w dalszym ciągu były spokojniejsze.

Poprawę odnotowano u 42% z „zewnętrznymi” zaburzeniami zachowania, takimi jak agresja, a u 62% nastąpiło wyciszenie „wewnętrznych” problemów behawioralnych, takich jak depresja, niepokój i wycofanie.

Profesorowi Adrianowi Raine udało się ustalić, że dzieci, które w wieku 3 lat były źle odżywiane, później były bardziej antyspołeczne.

Wartościowe kwasy omega-3 znajdziemy zarówno w rybach, jak i w siemieniu lnianym.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT