Jesteś terapeutą?

Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę 120 tysięcy wolontariuszy z całego kraju będzie zbierać datki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

08 styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty pacjent psychologia technologia
Zdrowe zakupy

W tym roku środki zgromadzone dzięki ofiarodawcom znów zostaną przeznaczone na pomoc polskiej pediatrii, tym razem na wyposażenie oddziałów podstawowych, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali (także tych mniejszych). Organizatorzy zbiórki nie zapomną również o osobach starszych i wyposażeniu oddziałów geriatrycznych.

- Ubiegły rok pokazał, że pediatria jest mocno zaniedbaną działką. Dokonując zakupów z pieniędzy zebranych podczas 23. Finału WOŚP zobaczyliśmy, że potrzeby na tych oddziałach są ogromne, z czego tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy.

Wspólnie z zarządem Fundacji podjęliśmy decyzję, że 24. Finał WOŚP również będzie poświęcony pediatrii, tak by odziały zostały kompleksowo wyposażone. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki.

Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zagraj z WOŚP! from VMR-New-Media-Agency on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT