Jesteś terapeutą?

Spełnij marzenia w święto Tanabata

Dziś spełniają się wszystkie życzenia! 7 lipca obchodzone jest słynne japońskie święto Tanabata.

Artykuł na: 2-3 minuty psychika
Zdrowe zakupy

Każdego siódmego dnia każdego siódmego miesiąca w Japonii każdy ma szansę na spełnienie swoich marzeń. Tradycyjnie spisuje się je wtedy na kolorowych paskach papieru zwanych tanzaku i ozdabia się nimi bambusowe drzewka.

Tanabata oznacza dosłownie: siódmy wieczór. Tradycja święta ma swój początek w legendzie o parze gwiazd - Prządce i Pasterzu. Odpowiadają one prawdziwym gwiazdom - Wedze oraz jednej z gwiazd tzw. trójkąta letniego w gwiazdozbiorze Orła zwanej Altair. Obie można podziwiać na letnim niebie obok siebie tylko jednego dnia, który wypada właśnie dzisiaj.

Gwiazdy spełniają marzenia

Dla Japończyków gwiazda Wega to Tkająca księżniczka Orihime - córka Króla Niebios Tenko - która całe dnie tkała dla swego ojca niebiańskie szaty, przez co nie miała czasu poznać ukochanego. Ojciec postanowił poznać ją z pasterzem z drugiego brzegu rzeki. Hikoboshi - mityczny pasterz - to w rzeczywistości gwiazda Altair, którą od Wegi przez cały rok dzieli Droga Mleczna. Niebiańscy kochankowie mogą spotkać się na niebie zaledwie raz i spełnić marzenia swych poddanych.

Warto życzyć sobie i bliskim dużo zdrowia! 

Według naukowców magiczne myślenie dobrze wpływa na przełamywanie lęków. Japońskie zwyczaje z pewnością mogą wszystkim wyjść na zdrowie. Nie bez powodu naród ten należy do jednych z najzdrowszych na świecie. Niech się spełnią wszystkie marzenia. Na zdrowie!

 Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT