Jesteś terapeutą?

Przewaga systemu EMS nad innymi systemami treningowymi

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation - Elektryczna Stymulacja Mięśni, to system ćwiczeń fizycznych, połączonych z elektrostymulacją. Obecnie jest to metoda, która zdobywa sobie coraz większą popularność. Przyjrzyjmy się, czemu ją zawdzięcza i dlaczego jest lepsza niż inne systemy treningu?

22 luty 2021
Artykuł na: 4-5 minut ruch
Zdrowe zakupy

Na czym dokładnie polega EMS?

Elektrostymulacja mięśni (EMS) polega na wykorzystaniu niewielkich impulsów elektrycznych, które przechodząc do ciała ze specjalnie zaprojektowanego urządzenia (zazwyczaj kombinezonu z urządzeniem sterującym i elektrodami) pobudzają mięśnie głębokie do intensywnej pracy. Zewnętrzne impulsy elektryczne imitują naturalne impulsy nerwowe, dzięki czemu proces ten jest w pełni bezpieczny i zapewnia najwyższą możliwą stymulację, podobną do tej, jaka istniałaby przy wykonywaniu obciążających ćwiczeń. Jednakże, ze względu na wykorzystanie zewnętrznego źródła impulsów, wymagające ćwiczenia nie są konieczne.

Metoda ta wywodzi się z fizjoterapii i rehabilitacji - dokładniej z technik, które służą walce z przewlekłym bólem, usprawniają system ruchowy chorych i pomagają w zapobieganiu atrofii mięśni u osób leżących. Jej bezpieczeństwo i wysoka skuteczność udowodnione są naukowo. A jakie bezpośrednie korzyści niesie użytkownikom?

Piorunujące efekty

Niezaprzeczalnie najważniejsza przewaga systemu EMS nad innymi to jego wysoka skuteczność i efektywność. Dzięki pobudzeniu aż dziesięciu najważniejszych grup mięśniowych jednocześnie metoda ta pozwala na jednoczesną aktywizację praktycznie całego ciała. W efekcie każda partia ciała jest wzmocniona, a sylwetka rzeźbiona równomiernie.

Co więcej, efekty te osiągane są w krótkim czasie. Specjaliści zapewniają, że wystarczą jedynie dwie sesje tygodniowo, trwające pół godziny, aby poprawa kondycji, wytrzymałości i wyglądu była taka sama jak podczas codziennych, klasycznych ćwiczeń trwających półtorej godziny. Jest to więc rozwiązanie, które nie ma sobie równych pod względem wysokich rezultatów w krótkim czasie.

Bez obciążania całego ciała

Kolejna zaleta systemu MEON EMS to możliwość osiągnięcia wymienionych rezultatów bez przeciążenia organizmu. W klasycznych metodach treningowych długość każdych ćwiczeń i ich wyczerpujący wpływ na ciało mogą wywołać poczucie ogromnego zmęczenia, a nawet doprowadzić do kontuzji. Wiele ćwiczeń nie może być także zastosowanych u osób, które na co dzień borykają się z różnorodnymi schorzeniami.

Elektrostymulacja mięśni przewyższa w tym zakresie wszystkie inne treningi, gdyż wymaga jedynie umiarkowanych treningów fizycznych. Dzięki obecności trenera personalnego, który indywidualnie dobiera plan działania, cechuje się większą motywacją i mniejszym obciążeniem, które jest w pełni bezpieczne. Brak kontuzji i brak konieczności wylewania siódmych potów to ogromne zalety, szczególnie dla osób, które nie mogłyby sobie pozwolić na wyczerpujące ćwiczenia.

Poprawa funkcjonowania całego organizmu

Trzecią niepodważalną zaletą treningu EMS jest możliwość osiągnięcia kilku efektów jednocześnie. W pierwszej kolejności połączenie umiarkowanej aktywności fizycznej i elektrostymulacji pozwala na wyrzeźbienie mięśni i poprawę wyglądu całego ciała jednocześnie. Oprócz tego impulsy przyspieszają metabolizm i przyczyniają się do szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej, pozwalając na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Co więcej, łagodna aktywność fizyczna zapobiega schorzeniom i bólom stawów czy kręgosłupa, wynikającym często z siedzącego trybu życia. Wszystkie te efekty są możliwe dzięki jednym, krótkim ćwiczeniom, co przy innych systemach nie byłoby możliwe.

EMS - trening dla każdego

Ostatnią zaletą treningu EMS, o której należy wspomnieć, jest przeznaczony dla każdej osoby. Dzięki krótkim, niecodziennym sesjom idealnie sprawdzi się on dla osób pracujących i posiadających mało czasu. Za sprawą obecności trenera personalnego, wspomoże ćwiczenia u mało zmobilizowanych. Brak nadmiernych obciążeń będzie zaletą dla ludzi starszych, powracających do zdrowia lub borykających się z przewlekłymi chorobami i bólami. Z kolei profesjonaliście mogą stosować go jako uzupełnienie klasycznych ćwiczeń, przynoszące większą efektywność każdego treningu.

W rezultacie każdy znajdzie w nim coś dla siebie i dostosuje go do indywidualnych potrzeb.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny