Jesteś terapeutą?

Jak trenować, aby uzyskać najlepsze efekty?

Zrzucenie zbędnych kilogramów to jedno z najczęściej stawianych postanowień noworocznych. Gdy na co dzień borykamy się z wieloma obowiązkami, trudno znaleźć czas na aktywność fizyczną.

21 wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut ruch
Zdrowe zakupy

Skuteczność każdej metody odchudzania oraz wyrzeźbienia sylwetki zależy od naszej systematyczności i zaangażowania. Jakie metody dają najlepsze efekty w krótkim czasie? Poniżej ranking metod w układzie od tych najbardziej skutecznych do najmniej efektywnych.

Metoda treningowa EMS

Zdecydowanie na pierwszym miejscu należy umieścić trening EMS. Metoda EMS to połączenie ćwiczeń z elektryczną stymulacją mięśni. Brzmi fantastycznie i daje fantastyczne efekty. Co istotne, sesja ćwiczeń trwa zaledwie pół godziny. Zaleca się odbycie dwóch sesji tygodniowo. Odpowiadają one kilku godzinom ćwiczeń na siłowni.

Trening odbywa się w specjalnie przygotowanym do tego celu kombinezonie. Umieszcza się w nim elektrostymulator EMS, który jest połączony z aplikacją monitorującą. Rodzaj ćwiczeń dobierany jest przez instruktora personalnego.

Metoda EMS jest od lat stosowana przez sportowców i fizjoterapeutów. Pozwala szybko zrzucić nadwagę, ale przy okazji jest bezpieczna dla kręgosłupa i stawów. EMS ponadto jest skutecznym zabiegiem podczas walki z cellulitem. To rewelacyjna metoda, dzięki której można ujędrnić i odmłodzić skórę całego ciała.

Podsumowując, trening EMS to:

  • jedynie dwa treningi tygodniowo,
  • szybkie rezultaty,
  • trening wszystkich mięśni jednocześnie,
  • jędrne i pozbawione cellulitu ciało,
  • metoda dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i nie mogą ćwiczyć w tradycyjny sposób.

Więcej informacji na temat EMS można znaleźć na stronie internetowej firmy MEON EMS - www.meonems.pl. Jest to nowoczesny i bezprzewodowy system do treningu EMS stworzony przez najlepszych specjalistów.

Ćwiczenia w klubie fitness lub na siłowni

Następne w kolejności, pod względem skuteczności, są ćwiczenia na siłowni lub w klubie fitness. Mogą to być sesje indywidualne lub zorganizowane w większych bądź mniejszych grupach. Wachlarz rodzajów ćwiczeń jest naprawdę szeroki.

W zależności od naszych potrzeb wybrać można takie zajęcia jak: zumba, joga, kick boxing, TBC, TRX, Tabata, ćwiczenia cardio, jazda na rowerze treningowym. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z trenerem personalnym, który dobierze właściwy plan treningowy. Powinien on uwzględnić między innymi ilość zbędnych kilogramów oraz nasz ogólny stan zdrowia. Niektóre ćwiczenia mogą być bowiem zbyt obciążające, a inne nie przynosić żadnych efektów. Trzeba mieć świadomość, że rezultaty są zazwyczaj widoczne dopiero po co najmniej miesiącu ćwiczeń, które wykonuje się kilka razy w tygodniu w sesjach trwających co najmniej 45 minut.

Gimnastyka w domu 

Niektórym osobom udaje się schudnąć lub wymodelować sylwetkę dzięki gimnastyce wykonywanej w domu. W Internecie można znaleźć nieskończoną ilość filmów treningowych. O ile w zasadzie każda aktywność fizyczna jest wskazana, to w tym przypadku powinniśmy mieć się na baczności.

Tego rodzaju treningi wiążą się bowiem z możliwością nabawienia się kontuzji, w tym szczególnie nadwyrężenia kolan. Oferowane zestawy ćwiczeń są uniwersalne i nie uwzględniają indywidualnych potrzeb danej osoby.

Skuteczność ćwiczeń w domu zależy również od naszej samodyscypliny, a także od przygotowania odpowiedniego stroju i obuwia. Powinny one zagwarantować swobodę ruchu oraz dawać szansę prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny