Jesteś terapeutą?

Czy warto stosować przedtreningówki? Dla kogo są przeznaczone?

Czasem brakuje energii do treningu i nie jesteśmy w stanie dać z siebie sto procent podczas ćwiczeń. Zaplanowany trening nie idzie tak, jak powinien – a to jest bardzo frustrujące. Idealnym rozwiązaniem na takie dni jest przedtreningówka!

12 październik 2021
Artykuł na: 4-5 minut ruch dieta
Zdrowe zakupy

Przedtreningówki to jedne z najpopularniejszych suplementów dla osób trenujących. O tym, czym dokładnie są i czy warto je stosować, przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Czym są przedtreningówki?

Suplementy przedtreningowe działają pobudzająco – stymulują układ nerwowy i zwiększają zdolności do długotrwałego wysiłku. Są to preparaty skomponowane ze starannie wybranych składników – takich jak beta-alanina, kofeina, kreatyna, arginina czy cytrulina.

  • Beta-alanina to pochodna aminokwasu alaniny. Związek ulepsza gospodarkę wapniem w komórkach mięśniowych oraz wykazuje działania przeciwutleniające. Beta-alanina poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu, a wraz z kreatyną znacząco wpływa na siłę.
  • Kreatyna umożliwia szybką resyntezę ATP ("paliwo dla mięśni"), przyspiesza regenerację i przeciwdziała rozpadowi mięśni. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy, redukuje zmęczenie psychiczne i fizyczne, a także poprawia koncentrację.
  • Arginina umożliwia osiągnięcie "pompy mięśniowej", cytrulina zwiększa zdolności wysiłkowe organizmu i redukuje uczucie zmęczenia, a tauryna działa anabolicznie i antykatabolicznie oraz opóźnia uczucie zmęczenia.

Korzyści stosowania przedtreningówek

Podstawową korzyścią stosowania suplementów pre-workout jest efekt pobudzenia organizmu. Osoba trenująca jest bardziej skupiona na ćwiczeniach, ma więcej energii, a w efekcie jest w stanie wykonać intensywniejszą pracę i osiągnąć lepsze wyniki.

Przedtreningówki pozwalają uzyskać tzw. pompę mięśniową, czyli bardzo mocne dokrwienie tkanek – wizualne powiększenie mięśni. Plusem pompy jest poprawa czucia mięśniowego, a w konsekwencji lepsze, efektywniejsze wykonywanie kolejnych powtórzeń ćwiczeń. Suplementy przedtreningowe poprawiają siłę i wydolność.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania przedtreningówek?

Suplementy przedtreningowe ze względu na wysoką zawartość kofeiny i innych stymulantów mogą znacząco podnosić ciśnienie tętnicze krwi. W związku z tym nie będą odpowiednie dla osób borykających się z nadciśnieniem, chorobami serca i problemami ze strony układu krążenia. Nie zaleca się stosowania pre-workoutów osobom cierpiącym na bezsenność.

W każdym przypadku należy wybierać przedtreningówki ze sprawdzonych źródeł. Suplementy znanych i cenionych marek zostały odpowiednio przebadane, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i skuteczne.

Marka Activelab oferuje przedtreningówki odpowiednie zarówno dla wytrenowanych osób, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Na stronie https://www.activlab.pl/pl/c/Przedtreningowka/61 znajdziemy między innymi popularny pre-workout Kumite, będący kompozycją najskuteczniejszych, w pełni bezpiecznych substancji, które pobudzają, zwiększają wytrzymałość i wydolność organizmu. W składzie znajdziemy m.in. beta-alaninę, jabłczan kreatyny, kofeinę i taurynę. Przedtreningówkę wzbogacono o ważne mikroelementy – takie jak tiamina, ryboflawina, niacyna, witamina B12 czy kwas foliowy.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT