Jesteś terapeutą?

Hiperglikemia - jak powstrzymać wahania cukru we krwi?

Podwyższony poziom cukru we krwi już dawno stał się problemem cywilizacyjnym. Szacuje się, że w Polsce liczba zachorowań przekroczyła już 3 mln. Wahania cukru dotyczą jednak nie tylko cukrzycy, ale również jej powikłań oraz innych chorób z autoagresji.

11 marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut hiperglikemia
Zdrowe zakupy

Mechanizm rozwoju cukrzycy rozpoczyna się od niedoborów wytwarzania insuliny lub insulinooporności. W cukrzycy typu I niszczenie odpowiedzialnych za produkcję insuliny komórek ß trzustki prowadzi do redukcji, a później zatrzymania ich pracy.

Przy cukrzycy typu II organizm nie wykorzystuje nadmiaru glukozy, ponieważ jego tkanki reagują na insulinę mniej wrażliwie. W efekcie glukoza nie jest przenoszona do komórek, więc rośnie jej poziom we krwi.

Hiperglikemia wpływa negatywnie na cały organizm, ponieważ prowadzi do wzmożonego wydalania cukru przez nerki. Wraz z nim tracimy znaczne ilości witamin (B1, B3, B5, D3) i minerałów (chromu, cynku i magnezu).

Badania wykazały również, że u pacjentów z cukrzycą aktywność mitochondriów jest siedmiokrotnie niższa niż u zdrowych, szczupłych osób oraz o połowę niższa niż u ludzi otyłych. Jest to szczególnie duże zagrożenie dla organizmu, ponieważ właśnie w mitochondriach komórkowych odbywa się pozyskiwanie energii niezbędnej do wszystkich procesów metabolicznych.

Preparat Diabetes BilDi®, któy zawiera kluczowe substancje mitotropowe możecie znaleźć na mito-pharma.pl

Zaburzenia metaboliczne prowadzą do zmożonej produkcji wolnych rodników i spadku poziomu antyoksydantów, licznych reakcji zapalnych, wzrostu poziomu trójglicerydów, a nawet trwałych uszkodzeń organów i tkanek (zwłaszcza w układzie sercowo-naczyniowym i nerwowym czy w nerkach).

Najważniejszym powikłaniem jest zespół stopy cukrzycowej. Długa lista konsekwencji podwyższonego poziomu cukru we krwi nie oznacza, że jesteśmy wobec nich bezsilni.

Zgodnie z założeniami medycyny mitochondrialnej część z nich można zniwelować dzięki substancjom mitotropowym, takim jak koenzym Q10 i witamina B3.

Zwalczają one uszkodzenia mitochondrialne, a poprzez aktywowanie metabolizmu energetycznego wpływają na wyrównanie deficytu bioenergetycznego.

Również wzmożona produkcja wolnych rodników jest odwracalna, jeśli dostarczymy organizmowi odpowiednią ilość antyoksydantów (m.in. koenzym Q10, taurynę, glutation, cynk, selen).

Wszystkie te substancje znajdują się w składzie preparatu Diabetes Bildi, który zawiera wysokie, zalecane przez ekspertów dawki. Badania wykazują, że tylko one gwarantują skuteczną suplementację, a w efekcie stabilizują poziom cukru i chronią przed powikłaniami cukrzycowymi.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT