Jesteś terapeutą?

Stresujesz się w pracy? Ryzykujesz cukrzycą!

Nie tylko zła dieta, brak ruchu i nadwaga mogą doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2. Naukowcy dowiedli, że do choroby może się również przyczynić nerwowa atmosfera pracy i ciągłe napięcie organizmu.

09 luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty psychika
Zdrowe zakupy

U osób, które w pracy muszą się zmagać z trudnymi zadaniami lub mają bardzo wymagającego szefa, ryzyko wystąpienia cukrzycy wzrasta o 45%. Co gorsze, dzieje się tak mimo prowadzenia zdrowej diety i utrzymywania aktywności fizycznej na prawidłowym poziomie.

Naukowcy z University Hospital of Giessen and Marburg sugerują, że najczęściej osoby obciążone stresem czują, że nie mają pełnej kontroli nad wydarzeniami i osiąganymi wynikami. Właśnie one są najbardziej zagrożeni chorobą.

Na cukrzycę chorują również ludzie, u których nie występują żadne ze znanych czynników zachorowania na cukrzycę.

Naukowcy odkryli to połączenie, obejmując badaniem 5300 zdrowych pracowników między 29 a 66 rokiem życia. Na początku badania żaden z jego uczestników nie był obciążony cukrzycą. W ciągu kolejnych 13 lat na tę chorobę zachorowało prawie 300 osób.

Nerwowa atmosfera w miejscu pracy jest już od dawna znana jako czynnik wywołujący choroby serca. Obecnie do tej listy można dodać cukrzycę.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT