Jesteś terapeutą?

Kurkumina - broń do walki z rakiem kości

Kurkumina, główny składnik kurkumy, jest naturalnym zabójcą raka - lista nowotworów, z którymi może walczyć, stale rośnie, a najnowszym jest rak kości.

18 luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty zdrowa żywność rak suplementy

Przyprawa ta może okazać się szczególnie skuteczna w przypadku kostniakomięsaka, drugiego najbardziej śmiertelnego raka wśród dzieci.

Kurkumina hamuje rozwój raka i sprzyja wzrostowi zdrowym komórkom kostnym - twierdzą naukowcy, którzy uznają kurkumę za prawdziwą alternatywę dla chemioterapii, szczególnie u małych dzieci. Naukowcy szukają łagodniejszego sposobu leczenia kostniakomięsaka, szczególnie po operacji, kiedy dzieci wracają do zdrowia, a jednocześnie otrzymują duże dawki chemioterapii.

Zespół badawczy z Washington State University wierzy, że znalazł sposób na wykorzystanie kurkuminy, która ma niezwykle silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i budujące kości. W testach laboratoryjnych odkryto, że kurkuma hamuje wzrost komórek kostniakomięsaka o 96 %, jednocześnie pobudzając zdrowe komórki kostne.

Jednym z problemów, na które napotkano, było doprowadzenie kurkuminy we właściwe miejsce w organizmie. Podawana bezpośrednio doustnie nie wchłaniała się zbyt dobrze, była szybko trawiona i wydalana, zanim wykazała prozdrowotne działanie. Waszyngtońscy badacze rozwiązali ten problem, zamykając przyprawę w cząsteczkach tłuszczu, co opóźnia procesy trawienne i pomaga jej przetrwać podróż przez jelita.

Źródło: ACSAppl Mater Interfaces, 2019; 11: 17184

Artykuł należy do raportu
Kurkuma - złoty przepis na zdrowie
Zobacz cały raport
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny