Jesteś terapeutą?

Jak bezpiecznie usunąć plomby z rtęcią?

Najważniejszym aspektem procedury- zarówno dla pacjenta, jak i dla dentysty - jest pełna ochrona przed wdychaniem oparów rtęci wydobywających się podczas borowania.

18 styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut zagrożenia zęby próchnica
Zdrowe zakupy

Dentysta Stephen Koral, który przestrzega zaleceń Międzynarodowej Akademii Medycyny Jamy Ustnej i Toksykologii, mówi, że podczas zabiegu powinny być stosowane wysoko wydajne urządzenia zasysające. Z kolei użycie gumowych zapór dla bakterii, czyli tzw. koferdamu - pożyteczne nie jest konieczne.

Przed zabiegiem doświadczony dentysta kompletnie zakryje twarz pacjenta, który będzie musiał oddychać powietrzem pompowanym z respiratora. Metal z jego ust powoduje również przepływ prądu elektrycznego.

Lekarz powinien być więc zaznajomiony z usuwaniem plomb według wcześniej ustalonego porządku uzależnionego od wskazań urządzeń pomiarowych - amperomierza lub woltomierza. Oto siedem kroków, które powinno się wykonać przed zabiegiem i po nim.

1 Dwa miesiące przed przewidywanym usunięciem twoich plomb skonsultuj się z doświadczonym, wykwalifikowanym dietetykiem w celu opracowania indywidualnego planu detoksykacji za pomocą suplementów i natychmiast rozpocznij jego wdrażanie.

Wśród suplementów powinny znaleźć się:

  • antyoksydanty, takie jak witaminy A, C i E, selen (50-200 μg), który wiąże rtęć do selenianu sodu, co wspomaga jej stopniową eliminację z organizmu,
  • miedź i mangan,
  • alginiany i pektyny, które ułatwiają pochłanianie metali ciężkich,
  • inne glony, takie jak chlorella i spirulina,
  • cynk, który niweluje wysokie stężenie ołowiu, rtęci i kadmu w organizmie,
  • leki homeopatyczne, które od dawna z powodzeniem stosuje się w celu wspomagania usuwania rtęci z organizmu.

2 Stosuj dietę opartą na świeżej organicznej zdrowej żywności. Unikaj słonych, kwaśnych, a także bardzo gorących potraw, które wzmagają tworzenie oparów rtęci. Z tego samego powodu zrezygnuj również z przekąsek pomiędzy posiłkami.

3 Pamiętaj, że ważne jest regularne wypróżnianie po zabiegu, gdyż rtęć obecna w kale zalegającym w jelitach może ponownie przedostać się do organizmu.

4 Poproś dentystę o przeprowadzenie testu reakcji organizmu na białe wypełnienia kompozytowe, które ci zaproponuje. Ssij próbkę tego materiału przez dwie godziny, a następnie powtórz to po dwóch dniach. Obserwuj swoje reakcje i informuj o nich dentystę.

5 Pół godziny przed planowanym zabiegiem usuwania plomb zażyj tabletkę węgla, który pomoże związać i wydalić wszelkie połknięte przez nieuwagę opary rtęci.

6 Po zabiegu kontynuuj detoksykację z wykorzystaniem suplementów, którą uzupełnij o liczne wizyty w saunie i łaźni parowej. Po konsultacji z doświadczonym homeopatą możesz również rozważyć poddanie się homeopatycznemu drenażowi limfatycznemu.

7 Jeśli zaleci to dentysta, stosuj substancję wiążącą metale, np. DMSA (kwas dimerkaptobursztynowy), aby wspomóc usuwanie rtęci z twoich tkanek i organów.

Artykuł należy do raportu
Zdrowy uśmiech
Zobacz cały raport
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT