Jesteś terapeutą?

Spray chroniący przed kleszczami, komarami i meszkami

Odżywiające się krwią owady i pajęczaki zdają się szczególnie lubić ludzkie ofiary. Zwłaszcza teraz, w czasie wiosny i lata, atakują nas wszędzie: nie tylko podczas spaceru po lesie, ale nawet w przydomowym ogródku.

10 czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty kleszcze
Zdrowe zakupy

Wiemy, co robić, by zmniejszyć ryzyko ataku, ale czasem takie metody jak jasne ubranie czy ustawianie wiatraka elektrycznego podczas przyjęcia w ogrodzie to za mało.

Zanim jednak sięgniesz po repelenty, zastanów się: wiele z nich zawiera DEET, substancję owadobójczą, która nadmiernie stosowana prowadzi do problemów skórnych wymagających niekiedy nawet hospitalizacji.

Na szczęście na rynku są już dostępne preparaty odstraszające komary, kleszcze i meszki, które dodatkowo nie stanowią zagrożenia dla nas samych. Jednym z nich jest Kick the Tick® Max Repelent Plus. Jego trójskładnikowa formuła (ikarydyna, citrodiol i butyloacetyloaminopropionian etylu) działa odstraszająco na owady i kleszcze, zakłócając równocześnie ich receptory czuciowe. Środek zapewnia skuteczną ochronę do 4 godzin w przypadku komarów i meszek i do 2 godzin w odniesieniu do kleszczy. Może być stosowany u dzieci od 3. roku życia. Aplikuje się go bezpośrednio na skórę.

Zalety preparatu Kick the Tick® Max Repelent Plus:

  • skład oparty na trójskładnikowej formule,
  • zawiera naturalne wyciągi roślinne,
  • ma przyjazny profil toksykologiczny,
  • nie zawiera DEET,
  • odstrasza kleszcze, komary i meszki,
  • działa do 4 godzin,
  • można go stosować u dzieci od 3. roku życia.

Więcej informacji >>

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT