Jesteś terapeutą?

Odwodnione dzieci gorzej się uczą

Ponad połowa dzieci jest odwodniona - grzmią naukowcy z Harvardu. Ma to nie tylko zły wpływ na ich zdrowie, ale sprawia też, że osiągają gorsze wyniki w nauce.

13 styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty dziecko dieta
Zdrowe zakupy

Więcej niż 50% młodych ludzi nie pije wystarczającej ilości wody, a nawet nieznaczne odwodnienie może powodować bóle głowy, drażliwość, słabą wydajność fizyczną i pogorszenie zdolności poznawczych - wykazały najnowsze badania. Dziecko pije wodę

Gorzej jest z chłopcami. Około 76% z nich jest odwodnionych, mówią naukowcy z Harvard TH Chan School of Public Health, którzy przeanalizowali zapisy ponad 4 tysięcy dzieci i nastolatków w wieku 6-19 lat. Prawie 25% młodych ludzi przyznało, że w ogóle nie pije czystej wody.

Specjaliści twierdzą, że odwodnienie jest jednym z najczęściej pomijanych problemów prowadzących do złego stanu zdrowia, który może mieć wpływ na oceny w szkole. - Mimo że dla większości z tych uczniów to nie jest natychmiastowe, dramatyczne zagrożenie dla zdrowia, to jednak jest to problem, który naprawdę może oddziaływać na pogorszenie jakości życia i dobrego samopoczucia wielu dzieci i nastolatków - mówi Erica Kenney z Harvard TH Chan School of Public Health.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT